fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Butelki zwrotne w Pułtusku już możliwe

napisane piątek, 04 październik 2019 10:59

Butelka może krążyć nawet 25 razy w ciągu 5 lat bez konieczności dodatkowego przetwarzania

Grupa Żywiec uruchomiła kampanię „Daj butelce drugie życie”, w ramach której umożliwia konsumentom oddawanie butelek zwrotnych bez paragonu

W Pułtusku do akcji przystąpiło 5 sklepów:
Sklep Nr 35, Traugutta 23
Sklep Nr 18, Daszyńskiego 5
Sklep Nr 5, Tartaczna 33
F.H. Mardo Jankowski Mariusz Sklep Świętojańska 2
Sklep Spożywczo-Przemysłowy "Jaś" Pana Tadeusza 14

W tych sklepach za każdą butelkę zwrotną marek Żywiec, Warka, Warka Radler, Tatra, Specjal, Królewskie, Leżajsk, Brackie i EB oddawaną bez paragonu konsument otrzyma 0,35 zł, nawet jeśli kupił piwo w innym sklepie.

Także w Biedronkach od niedawna – o czym być może nie wszyscy wiedzą – można już oddawać butelki zwrotne. Co prawda na razie w ograniczonym asortymencie, ale zawsze. Możliwość zwrotu butelek kaucyjnych uruchomiono w sieci z końcem czerwca bieżącego roku. Klient może obecnie oddać butelki w ponad 2400 sklepach. W zamian otrzymuje jednorazowy voucher do wykorzystania przy następnych zakupach lub rabat na zakupy, podczas których klient zwraca butelkę. Aktualnie w ofercie Biedronka ma dwa piwa w butelkach zwrotnych (Harnaś i Kasztelan). W obydwu przypadkach kaucja zwrotna wynosi 50 gr. Także skrzynki na te butelki (kraty) są objęte tym samym mechanizmem kaucji (8 zł).

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515