fbpx
środa, 01 kwiecień 2020

UWAGA. Poczta kontroluje telewizory

napisane piątek, 04 październik 2019 15:27
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

Abonament RTV ignorowany jest przez przytłaczającą większość właścicieli odbiorników telewizyjnych

Poczta Polska w poszukiwaniu wpływów do budżetu wysyła kontrole sprawdzające, czy aby w domach osób nie uiszczających abonamentu nie znajdzie niezarejestrowanych telewizorów. I tylko w tym roku udało się złapać już ponad 9,5 tys. osób, które nie zarejestrowały telewizora i nie płacą abonamentu
Kary za niepłacenie abonamentu RTV są surowe. Jeśli nie zarejestrowaliśmy odbiornika i wpadniemy podczas kontroli, możemy zostać ukarani nakazem zapłaty kwoty 681 zł, czyli 30-krotności miesięcznego abonamentu. O wiele gorzej sytuacja będzie wyglądała, jeśli mamy zarejestrowany telewizor lub radio, ale zaprzestaliśmy płacenia abonamentu RTV. Wówczas możemy otrzymać wezwanie do zapłaty za niezapłacone składki od momentu zarejestrowania odbiornika wraz z odsetkami! Jeśli kara nie zostanie zapłacona, do drzwi może zapukać komornik.
Właściciel mieszkania nie ma obowiązku wpuszczenia kontrolera do domu, a pracownik poczty musi jasno powiedzieć, w jakim przyszedł celu. Nie może ponadto stosować podstępów, podając się na przykład za listonosza czy przedstawiciela handlowego, żeby dostać się do środka. Jeżeli pracownik jednak ustali, że w mieszkaniu znajduje się niedozwolony odbiornik, będzie mógł nałożyć karę w wysokości 30-krotności miesięcznej opłaty abonamentowej - ale wszyscy przyłapani muszą też zapłacić dodatkowo 681 zł kary.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515