fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Wycofują "Ekstra chrupiące Bonitki"

napisane sobota, 19 październik 2019 09:33

Główny Inspektor Sanitarny informuje o wykryciu substancji alergennej – dwutlenku siarki w popularnych herbatnikach.

Chodzi o „Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowe z dodatkiem czekolady”, którego etykieta nie zawiera informacji o obecności tej substancji. Firma Jeronimo Martins Polska S.A. poinformowała w dniu 18.10.2019 r., że dobrowolnie wycofała z rynku produkt „Ekstra chrupiące Bonitki z dodatkiem czekolady. Herbatniki maślano-kakaowez dodatkiem czekolady” oznakowany datą minimalnej trwałości: 23.07.2020, numer partii: L 147.

Klienci, którzy zakupili produkt o numerze partii: L 147 mogą dokonać zwrotu w dowolnym sklepie Biedronka bez okazywania paragonu.

W produkcie zbadanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono zawartość dwutlenku siarki powyżej 10 mg/kg, co wymaga stosownej informacji na opakowaniu dotyczącej obecności składnika alergennego. Na etykiecie produktu nie umieszczono odpowiedniej informacji dotyczącej obecności składnika alergennego – dwutlenku siarki. Spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergenną.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515