Edukacja

Granty dla mazowieckich gmin

Gminy województwa mazowieckiego mogą ubiegać się o granty w wysokości do 150 tysięcy złotych na szkolenia dla dorosłych mieszkańców. Celem programu „Ja w internecie” jest poprawa jakości życia mieszkańców,  wzmocnienie ich pozycji na rynku pracy i zwiększenie bezpieczeństwa w internecie.  W programie nie jest wymagany wkład własny, a szkolenia dla mieszkańców są bezpłatne.

Centralna Komisja Egzaminacyjna podsumowała matury

Świadectwo dojrzałości uzyskało 79,7 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych; 14,8 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu; pozostali dopiero za rok - to wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

Wyprawka szkolna od rządu. Sprawdź, czy kupisz ją za 300 zł

Od 1 lipca rodzice będą mogli starać się o 300 złotych na wyprawkę szkolną dla swojego dziecka z rządowego programu „Dobry Start”. Wielu z nich zastanawia się, czy to wystarczy, aby zapewnić dziecku niezbędne rzeczy przydatne w szkole. Serwis Ceneo.pl sprawdził, ile trzeba wydać na wyprawkę w sklepach internetowych.

Slim Fit wspiera sportowców

Stypendysta – Marcin Jeleń z klasy III Ti ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku zaprezentował stworzoną przez siebie aplikację SLIM FIT klientom i trenerom Klubu Sportowego SEMIRAMIDA w Pułtusku.

Fajny turniej

„Wspomnienia niebieskiego mundurka” Wiktora Gomulickiego na wesoło

Wszyscy uśmiechnięci

Uśmiech - to temat przewodni tegorocznego podsumowania i zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi.

Popławska "Dwójka" z nagrodą

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. mjr. Henryka Sucharskiego w Zespole Szkół Nr 2 w Pułtusku została laureatem w tegorocznej edycji mazowieckiego „Konkursu – zbiórka surowców wtórnych”.

50 lat od pierwszej matury

W maju 2018r. minęło pięćdziesiąt lat od historycznej pierwszej matury Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku. Z tej okazji w dniach 8-9 czerwca 2018r., absolwenci dwóch klas Technikum Radiowo – Telewizyjnego zorganizowali uroczyste spotkanie ze swoimi nauczycielami oraz obecną dyrekcją szkoły.

Subskrybuj to źródło RSS