Edukacja

ZS Prusa w gronie laureatów

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować o sukcesach uczniów naszej szkoły w dwóch konkursach: fotograficznym i literackim. Obydwa konkursy były skierowane do uczniów wszystkich szkół  powiatu  pułtuskiego i zorganizowane przez PSP nr 4 im. I. Szewińskiej w ramach obchodów ,,Roku dla Niepodległej". Wysoką rangę konkursów podkreśla fakt objęcia ich patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę w SSP w Gzach

8 listopada był w SSP w Gzach dniem poświęconym Niepodległej. Uroczystości rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu. Następnie uczniowie klas: III, IV i VIII w przygotowanym apelu przedstawili zmagania Polaków o wolność oraz radość z jej odzyskania.

Raz na ludowo

W Zespole Szkół nr 2 z oddziałami integracyjnymi odbył się Festiwal Tańca Ludowego Przedszkolaków.

Czas na WOŚP

13 stycznia 2019 roku Pułtusk po raz XXVII zagra w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem akcji będzie pozyskanie środków na „zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Już 8 listopada 2018 r. odbyło się pierwsze zebranie Zarządu WOŚP w Siedzibie Sztabu – Zespole Szkół im. B. Prusa w Pułtusku. Dyrygentem Orkiestry jest p. Teresa Zielińska. W skład Powiatowego Sztabu wchodzą nauczycielki: Jolanta Piasecka-Żebrowska, Grażyna Sitek i Jolanta Jadaś.

Zdrowe odżywianie w Świerczach

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. B. Prusa w Pułtusku chętnie dzielą się z innymi swoją wiedzą i umiejętnościami. 26 października przedstawiciele szkoły wybrali się do Publicznej Szkoły Podstawowej w Świerczach w celu szerzenia zasad zdrowego odżywiania wśród młodzieży.

23 zdolnych z Ruszkowskiego

19 października br. 23 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku odebrało stypendium Starosty Pułtuskiego dla najzdolniejszej młodzieży w szkołach ponadgimnazjalnych.

Jak znaleźć pracę

23 października uczniowie klasy III Kucharz -przyszli absolwenci ZS B. Prusa w Pułtusku, pod opieką Grażyny Sitek - nauczyciela przedmiotów ekonomicznych, zdobywali niezbędną wiedzę związaną z efektywnym przygotowaniem się do poszukiwania swojej pierwszej pracy. Zajęcia prowadziła Joanna Ciszewska - doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery MWK OHP w Pułtusku.

Subskrybuj to źródło RSS