Tradycja

Bierzmowanie tylko w II klasie

Jak informuje Kuria Płocka, w związku z wątpliwościami i pytaniami płynącymi ze strony duszpasterzy, związanymi z wiekiem właściwym dla przyjęcia sakramentu bierzmowania, podjęto w tej sprawie następującą decyzję.

  • Czytany: 1448 razy

W 76. rocznicę utworzenia Armii Krajowej

Kombatanci, mieszkańcy, władze samorządowe, przedstawiciele miejskich i powiatowych jednostek organizacyjnych, służb,  straży, instytucji, organizacji społecznych oraz społeczności szkolnych uczestniczyli w uroczystości złożenia kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym mieszkańców ziemi pułtuskiej pomordowanych i poległych w okresie II wojny światowej.

  • Czytany: 954 razy

Przy Maryi mniej boli

Ks. Cezary Siemiński, proboszcz parafii Obryte, od kilku miesięcy zmaga się z chorobą nowotworową.

  • Czytany: 1308 razy

Filmowa historia sprzed 26 lat

Pan Janusz Pawlak, menadżer sportu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, "odkrył" w swoim domowym archiwum przepiękny cykl filmów z przełomu lat 90 ubiegłego wieku.

  • Czytany: 1616 razy

Zorganizowali pomoc dla dzieci w Czadzie

Państwo Twardowscy z Popław zainicjowali piękną akcję pomocy dzieciom w Afryce, którymi opiekują się Polskie Siostry Franciszkanki. Na ich apel już odpowiedzieli uczniowie Zespołu Szkół nr 2 z oddziałami integracyjnymi organizując zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy.

  • Czytany: 581 razy

IPN odnalazł szczątki pułtuskiego bohatera

W Pałacu Prezydenckim, z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy, odbyło się wręczenie not identyfikacyjnych rodzinom 22 ofiar totalitaryzmów. Wśród nich znalazł się nasz, pułtusko - wyszkowski powojenny i podziemny działacz niepodległościowy Jan Kmiołek ps. Wir, Fala, Mazurek.

  • Czytany: 1838 razy

Spotkanie noworoczne ze zjazdem Rodu

Wchodzi już do tradycji, że coroczny zjazd rodu Tołłoczko /Tołoczko/ odbywa się w Domu Polonii w Pułtusku wraz ze spotkaniem noworocznym członków i sympatyków Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Winnica oraz Wzajemnej Pomocy, którego założycielem i prezesem jest Zbigniew Tołłoczko.

  • Czytany: 1798 razy

Meteorytowa inauguracja

30 stycznia 2018 r. w sali Auditorium Maximum Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku odbył się wykład dr Jadwigi Białej pt. „Meteoryt Pułtusk – 150. lat po spadku” inaugurujący obchody Jubileuszu 150. rocznicy spadku największego na świecie deszczu meteorytów kamiennych.

  • Czytany: 1027 razy
Subskrybuj to źródło RSS