W d... mają środowisko

W d... mają środowisko

Służby wojewody co kilka dni informują o utrzymywaniu się podwyższonych stężeń zanieczyszczeń powietrza w województwie mazowieckim i wydają stosowne ostrzeżenia. Nie mogą oczywiście dodać, że swój niechlubny wkład w smogotworzenie mają bezpośrednio władze Pułtuska.


Część mieszkańców Grabówca niemal dzień po rozpoczęciu w ich wsi remontu świetlicy wiejskiej prosi, apeluje i informuje o skandalicznym i groźnym dla ludzi przebiegu prac rozbiórkowych. Prywatna firma, po wygranym przetargu, jest właśnie na etapie usuwania okien, ociepleń itp. A to m.in. styropian, plastik i wiele innych sztucznych elementów. Jednak na placu budowy podobno nie ma nawet kontenera na śmieci i odpadki budowlane, a nadesłane zdjęcia mówią same za siebie: szkodliwe, rako - i smogotwórcze substancje są chyba po prostu spalane na placu budowy!
Skandalem wydaje się jednak fakt, że o problemie doskonale wiedzą (informowani przez mieszkańców): właściciel firmy czy sołtys wsi.

4 komentarzy

 • KaśkaMaryśka
  KaśkaMaryśka środa, 03, styczeń 2018 22:59 Link do komentarza

  Proszę wynająć firmę sprzątająca CleanPower Łukasz Grąbczewski.
  Najwidoczniej ponad milion za rozbudowę, to za mało, nie wliczyli kosztów sprzątania by w terminie się wyrobić ;)

 • akuku
  akuku środa, 03, styczeń 2018 21:17 Link do komentarza

  Policję wzywać!!

 • bbb
  bbb środa, 03, styczeń 2018 18:47 Link do komentarza

  A radny Wydra z Grabówca może się zainteresuje.

 • podpowiedź
  podpowiedź środa, 03, styczeń 2018 16:28 Link do komentarza

  Umowa zawarta z UM na te prace w § 5. Obowiązki Wykonawcy wymienia m.in.:
  Wykonawca zobowiązany jest
  3. zapewnić w tych miejscach warunki bezpieczeństwa, w szczególności bezpieczeństwa przeciwpożarowego (ochrony przeciwpożarowej i zabezpieczenia przeciwpożarowego) oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.
  5. Od chwili protokolarnego przekazania Wykonawcy terenu robót, na którym będą wykonywane roboty budowlane, Wykonawca odpowiada za organizację swojego zaplecza na tym placu, utrzymanie ładu i porządku oraz usuwanie wszelkich odpadów powstałych w skutek wykonywania robót budowlanych.
  6. Wykonawca jest zobowiązany usuwać odpady z terenu budowy z zachowaniem przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2016 r. poz. 1987 ze zm. – „ustawa o odpadach”).
  7. Wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia, zgodnie z przepisami ustawy o odpadach, informacji o wytwarzanych odpadach oraz sposobach gospodarowania wytworzonymi odpadami.
  8. Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu konieczności uiszczenia opłat, kar lub grzywien przewidzianych w przepisach dotyczących ochrony środowiska lub przyrody i przepisach regulujących gospodarkę odpadami.

Skomentuj

Na forum wpu24.pl publikuję opinie użytkowników portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji i dopiero po tym zostają udostępnione.
Bezwzględnie usuwane są wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje. Nie publikuję wpisów wulgarnych, zwalczam trollowanie. Nie toleruję spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami.
Zastrzegam sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.
Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej proszę zgłaszać na: biuro@wpu24.pl

Powrót na górę