Kultura

Powrót Lelewela na Słowackiego

26 stycznia br. rozpoczął się remont, wraz z termomodernizacją, Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela przy ul. Słowackiego 6. A dziś nastąpiło uroczyste jej otwarcie. Nie obyło się bez święcenia... bowiem ostatnie odbyło się 70 lat temu.

Możliwy remont elewacji MCKiS

21 sierpnia Sejmik Województwa Mazowieckiego udzielił dodatkowych dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub budowlane przy mazowieckich zabytkach.

Wakacyjna nuda? Nie u nas!

W Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku przez dwa miesiące wakacji odbywają się bezpłatne, różnorodne i wielotematyczne zajęcia adresowane do mieszkańców Pułtuska i okolic. Dzieci i młodzież mogą uczęszczać na warsztaty manualno-plastyczne, malarstwa sztalugowego, mozaiki witrażowej, dekupażu, jak również na zajęcia ruchowe „Skacz razem z nami” oraz gry i zabawy planszowe „Studio gier”.

MUSIC CAMP w Pułtusku

Na Zamku Domu Polonii w Pułtusku odbywają się właśnie Międzynarodowe Letnie Warsztaty Muzyczne MUSIC CAMP (23-29.06). Do Pułtuska zjechała się uzdolniona muzycznie młodzież z całej Polski oraz z zagranicy, m.in. z Ukrainy, Białorusi oraz Litwy. Warsztaty w bardzo przyjemny i pożyteczny sposób łączą dwa ważne cele: edukację artystyczną wraz z integracją uczestników z Polski i środowisk polonijnych. A wszystko pod okiem znakomitych wykładowców - gwiazd polskiej sceny muzycznej, m.in. Ani Szarmach, Ani Rusowicz, Leszka Cichońskiego, Marka Napiórkowskiego, Michała Grotta oraz Marcina Borsa.

Lato z Radiem w Pułtusku

W sobotę 23 czerwca o godz. 9.00 Program 1 Polskiego Radia zainauguruje tegoroczną trasę „Lata z Radiem” – m.in. w Pułtusku - w odświeżonej, bardziej atrakcyjnej, a zarazem misyjnej formule. Obejmuje ona wielowątkową, dynamiczną audycję, której stałym elementem będą m.in. relacje reporterskie z całej Polski oraz festiwal muzyczny, przygotowywany wspólnie z Miastem Gdynia.

Subskrybuj to źródło RSS