niedziela, 25 sierpień 2019

Kultura Pułtusk - aktualne wydarzenia kulturalne w powiatu pułtuskiego

Festiwalowo x 2

napisane wtorek, 04 czerwiec 2019 16:30 Napisał

2 czerwca w Amfiteatrze im. Krzysztofa Klenczona Domu Polonii w Pułtusku odbyły się dwa Festiwale: V Pułtuski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych oraz 27. Finał Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

 

V Pułtuski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętychzostał dofinansowany ze środków Programu wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”, na którego realizację wniosek złożyło Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.

Festiwal który miał formę konkursu zorganizowali: Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, Samorząd Gminy Pułtusk oraz Ochotnicza Straż Pożarną w Pułtusku.

 

Festiwal rozpoczął się uroczystą paradą orkiestr ulicą Świętojańską przed Ratusz miejski. Imprezę otworzył Burmistrz Miasta Pułtusk, następnie zespoły wykonały wspólnie cztery utwory: Polski Hymn Narodowy, Hejnał Miasta Pułtusk autorstwa Andrzeja Ambroziaka, Happy Marching Band oraz Orkiestry dęte. Po inauguracji,uczestnicy przemaszerowali do Amfiteatru im. Krzysztofa Klenczona Domu Polonii, gdzie odbyły się przesłuchania konkursowe. Każda z orkiestr na scenie zagrała około 20minutowy program, w którym co najmniej jeden z utworów musiał być polskiego kompozytora związany z Obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Prezentacje konkursowe oceniało Jury w składzie: Ryszard Poznakowski - przewodniczący, Bogusław Hilla oraz Andrzej Ambroziak. Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom konkursowych prezentacji, podkreślono, że najważniejszy jest udział młodzieży w takim wydarzeniu, a nie zajmowane miejsce

W konkursie festiwalowym udział wzięły trzy orkiestry dęte z województwa mazowieckiego reprezentującemiejscowości: Sokółka, Krzynowłogi Małe i Pułtusk.Pozostałe planowane trzy zespoły z przyczyn jedynie sobie znanych nie dojechały.

Przyzna
ne zostały następujące nagrody:

I miejsce - Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku

II miejsce - Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej

Nagrodę dla najmłodszego uczestnika - Gabriela Kucharczyk z Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krzynowłogi Małej

Nagrodę dla najlepszego solisty - sekcja perkusyjna z Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Sokółce

Nagrodę dla najlepszego tamburmajora - Karolina Pepłowska z Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku

Nagroda dla Najlepszego Wykonawcy Grand Prix ufundowana przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych "SAWP" - Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sokółki

 

Następnie odbyły się dwa koncerty: pierwszy rockowy w wykonaniu zespołu Maciej Komorowski TRIO w składzie: Maciej Komorowski, Maciej Krysiak oraz Adam Bochenek, natomiast jako drugi wystąpił Artystyczny Zespół Estradowy działający przy Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dalszej części programu odbył się Finał 27. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk. Licznie zgromadzona publiczność obejrzała i wysłuchała 17 prezentacji, po których nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu. Nagrody w Festiwalu wręczyli: Wojciech Gregorczyk - Burmistrz Miasta Pułtusk oraz Izabela Sosnowicz – Ptak – Dyrektor MCKiS. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe: głośniki przenośne bluetooth i mikrofony karaoke.

 

 

Laureaci 27. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej”:

A/ w kategorii przedszkolaków oraz uczniów klas „0”:

I miejsce – Zuzanna Popowicz z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Pułtusku

II miejsce – Lena Dąbrowska z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Pułtusku

III miejsce - Zespół „SZPROTKI” w składzie Wojtuś Ausfeld, Katarzyna Dziubińska, Zuzia Dziadak, Romek Łyszkowski z Niepublicznego Przedszkola British School „Clever” w Pułtusku

Wyróżnienie - Antoni Niewiadomski z Niepublicznego Przedszkola „Miniland” w Pułtusku

Wyróżnienie - Igor Gerek z Niepublicznego Katolickiego Przedszkola „Faustynka” w Pułtusku

 

B/ w kategorii uczniów klas I – III szkół podstawowych:

I miejsce - Angelika Karasiewicz, Anita Mikulska ze Szkoły Podstawowej w Gzowie

II miejsce - Sabina Maliszewska, Dominika Podsiadlik ze Szkoły Podstawowej w Strzegocinie

III miejsce - Zespół „JEDYNECZKI NA FALI” w składzie: Julia Podgórska, Adrian Kosiński, Szymon Morawski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pułtusku

 

C/ w kategorii uczniów klas IV - VI szkół podstawowych:

Grand Prix - Michalina Chojnacka, Julia Jaskułowska, Daria Maraszek ze Szkoły Podstawowej w Strzegocinie

I miejsce – Urszula Madeja z Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku

II miejsce – Zofia Baduchowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku

III miejsce - - Kinga Ciach, Karolina Makowska, Julia Baka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przewodowie Poduchownym

Wyróżnienie - Piotr Rużański z Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku

 

D/ w kategorii uczniów klas VII – VIII szkól podstawowych oraz uczniów klas I-III szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Julia Czyż z Zespołu Szkół 2 w Pułtusku

II miejsce Alicja Jabłońska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku

III miejsce Joanna Jarząbek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pułtusku

Wyróżnienie – Oliwia Fijałkowska z Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku.

 

Gratulujemy laureatom udanych prezentacji i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy wszystkim za przybycie iwspólnie spędzony czas.

 

 

Miejskie Centrum Kultury i Sztuki

tel. 23 692 84 21

mckis.pultusk@onet.pl