fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Kultura Pułtusk - aktualne wydarzenia kulturalne w powiatu pułtuskiego

Scenografia i kostiumy w MCKiS

napisane środa, 25 wrzesień 2019 10:46

Powtarzalność w teatrze jest bardzo ważna

24 września w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku odbyły się warsztaty teatralne z dziedziny scenografii i kostiumów, będące częścią projektu „Tradycje teatralne Pułtuska V” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      Spotkanie poprowadził Jan Kozikowski - scenograf, kostiumograf, absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się na czym polega praca scenografa oraz kostiumologa. A wszystko to na podstawie omówienia autorskich działań scenograficznych i kostiumowych, do sztuki teatralnej Jarosława Iwaszkiewicza „Panny z wilka” (premiera: 24.08.2019 rok, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie). Prowadzący o swojej ostatniej pracy powiedział, że „dawno nie było takiej magii na scenie”, a to dzięki ruchomej platformie, tiulom, czarnej przestrzeni, wysypanej korze oraz zwisających brzóz i prawdziwej wodzie. Jednym z ważniejszych elementów warsztatów, były wskazówki, jak w niedrogi sposób przygotować
i wykonać kostiumy. Czym się kierować w ich wyborze.
    

6 października zapraszamy na kolejne warsztaty, które poprowadzi Bożena Suchocka - aktorka, reżyserka, pedagog Akademii Teatralnej.

Paulina Ostrowska
menadżer kultury

 

Miejskie Centrum Kultury i Sztuki

tel. 23 692 84 21

mckis.pultusk@onet.pl