Nie będą radnymi

W.Dębski i I.Purgacz W.Dębski i I.Purgacz

Obecni radni gminni i powiatowi wywodzący się z Prawa i Sprawiedliwości, jeśli zasiadają na jakiejkolwiek funkcji w spółkach Skarbu Państwa już nie będą mogli kandydować w zbliżających się, jesiennych wyborach samorządowych.


- Ci, którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeśli należycie pełnią swoje funkcje. Ale nie będziemy łączyć tych funkcji. Te osoby nie będą kandydatami na żadnym szczeblu samorządu — powiedział prezes Jarosław Kaczyński.
Spółki z udziałem Skarbu Państwa są nadzorowane przez Prezesa Rady Ministrów oraz innych członków Rady Ministrów, pełnomocników Rządu lub państwowe osoby prawne, którym uprawnienia w zakresie wykonywania praw z akcji należących do Skarbu Państwa przekazał Prezes Rady Ministrów.
W naszym regionie decyzja ta dotknie m.in. radnego Rady Miejskiej Ireneusza Purgacza i radnego Rady Powiatu Wojciecha Dębskiego. Ten pierwszy jest członkiem Rady Nadzorczej w spółce Azoty S.A. Wojciech Dębski natomiast jest prezesem Tower Inwestycje - PZU, jednej ze spółek tworzących Grupę PZU.
O mandat radnego nie będzie też mógł ubiegać się m.in. Jerzy Wal, członek Rady Nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Powrót na górę