fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Afera w gminie Obryte

napisane piątek, 14 czerwiec 2019 15:44

Podczas sesji Rady Gminy Obryte, w trakcie gorącej dyskusji, wyszła na jaw sensacyjna sprawa

W poprzedniej kadencji przy Urzędzie Gminy postawiono ... fontannę. Dziś ta dwuletnia ozdoba już się zepsuła. Nowy wójt zwrócił się więc do wykonawcy inwestycji Sławomira M. o naprawę m.in. instalacji elektrycznej. Ten zaś oświadczył - pisemnie - że nie on był wykonawcą, ale ówczesny i obecny radny Rady PiS Gminy Władysław Mroczkowski (prywatnie brat poprzedniego wójta Jana Mroczkowskiego). Jeśli tak się stało, w gminie doszło do złamania prawa -  wykonanie prac przez radnego z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy  jest po prostu zabronione.

Zgodnie z art. 24f ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 594 z późń. zm.) radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności.

W trakcie dyskusji okazało się też, że aż ostrołęcka prokuratura już prowadzi kilka postępowań dotyczących m.in. inwestycji z poprzednich kadencji, np. realizacji termomodernizacji i wyposażenia w instalacje fotowoltaiczne budynków gminnych, w tym szkoły.

Źródło informacji (od 2 godziny transmisji)

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515