fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Jubileusz zorganizowanej samopomocy

napisane czwartek, 04 lipiec 2019 10:19

Środowiskowy Dom Samopomocy w Pułtusku ma już 10 lat. Z tej okazji Dom otrzymał od Powiatu czek (ponad 290 tys zł) na zakup ... autobusu!

I tyle też lat kieruje nim dyrektor Domu Łukasz Ruszkowski.

W uroczystości zorganizowanej pod namiotami na terenie placówki uczestniczyli rodzice i uczestnicy życia Domu, władze starostwa i gmin oraz przedstawiciele innych placówek opiekuńczych powiatu i okolic.

W trakcie uroczystości przedstawiono zebranym gościom spektakl „Rzepka” J. Tuwima, wręczono stosowne nagrody i podziękowania.


Przez 8 lat Dom funkcjonował w wynajmowanych pomieszczeniach parafii pw. św. Józefa, ale 15 grudnia 2017 roku został przeniesiony do wyremontowanego budynku po starostwie powiatowym przy ul. Białowiejskiej. Obecnie uczestnikami Domu jest 60 osób niepełnosprawnych intelektualnie i przewlekle psychicznie chorych. Na ok. 500 m2 powierzchni użytkowej znajdują się m.in. sala poradnictwa psychologicznego, sale terapii: majsterkowo-ogrodniczej, kulinarnej, kulturalno-oświatowej, ruchowej, plastyczno-krawieckiej, komputerowej, pokój wyciszenia, jadalnia, szatnia, łazienki. Poza terapiami zajęciowymi w Domu prowadzone są treningi: funkcjonowania w życiu codziennym, umiejętności interpersonalnych i rozwiązywania problemów, umiejętności spędzania czasu wolnego.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515