fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Ponad 350 tys. zł z MIAS dla gmin

napisane czwartek, 04 lipiec 2019 15:00
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw to jeden z programów wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Pierwsze umowy zostały podpisane, a na swoją kolej czekają gminy z naszego rejonu

MIAS został uruchomiony z myślą o około 7,3 tys. sołectw. Nowe boiska, parki, place zabaw, wyremontowane świetlice – to tylko niektóre z przedsięwzięć, które mazowieckie gminy zrealizują za sprawą środków z budżetu województwa mazowieckiego.

W naszym regionie ubiegały się wszystkie gminy.

Gmina Gzy: ogrodzenie oraz zagospodarowanie terenu wokół strażnicy OSP we wsi Szyszki Włościańskie, wyposażenie świetlicy OSP we wsi Gzy, utworzenie placu zabaw dla dzieci we wsi Kozłówka wraz z zakupem i montażem wyposażenia, utworzenie wiejskiego placu sportowo-rekreacyjnego we wsi Gzy-Wisnowa i zakup materiałów budowlanych oraz remont świetlicy wiejskiej we wsi Skaszewo Włościańskie

Gmina Obryte otrzyma dofinansowanie na urządzenie placów zabaw we wsiach: Gródek Rządowy, Sokołów Włościański i Wielgolas, urządzenie placu i modernizację świetlicy w Gostkowie oraz modernizację linii oświetlenia ulicznego w Gródku Nowym.

Gminy otrzymają średnio po 10 tys. złotych na każdą inwestycję

Świercze: zmiana pokrycia dachowego świetlicy wiejskiej w Dziarnie, przebudowa pomieszczeń zaplecza świetlicy w Chmielewie na kuchnię i łazienki, przebudowa pomieszczeń zaplecza świetlicy wiejskiej w Gaju na łazienkę i kuchnię, termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Brodowie wraz z zagospodarowaniem terenu oraz zagospodarowanie terenu zieleni i rekreacji w Kowalewicach Włościańskich - Etap II.

Gmina Winnica: remont i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Smogorzewie Włościańskim, zagospodarowanie i aranżacja terenu zieleni w miejscowości Winnica, budowa ledowego oświetlenia ulicznego w miejscowości Glinice Domaniewo, remont i wyposażenie remizy OSP w miejscowości Stare Bulkowo oraz wykonanie chodnika przy drodze gminnej w sołectwie Rębkowo.

Zatory: wykonanie oświetlenia ulicznego w m. Ciski, Drwały i Lemany, remont i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Pniewie, doposażenie placu zabaw w m. Zatory

Pokrzywnica: dostawa i montaż solarnych lamp oświetleniowych w sołectwach: Karniewek, Łosewo, Pogorzelec, Łubienica - Superunki oraz remont budynku świetlicy wiejskiej w sołectwie Klaski.

Pułtusk: rekultywacja terenu przy stawie i remizie wiejskiej, zagospodarowanie terenu we wsi Lipniki Nowe, remont Świetlicy we wsi Lipniki Stare, zagospodarowanie terenu wokół świetlicy wiejskiej we wsi Moszyn poprzez budowę wiaty grillowej wraz z wyposażeniem w stół, ławki, paleniska wraz z grillem ogniskowym oraz zazielenienie terenu oraz wykonanie zadaszenia budynku socjalno-magazynowego we wsi Kleszewo.
 

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515