fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Pierwszy park już można podziwiać [AKTUALIZACJA]

napisane niedziela, 04 sierpień 2019 12:44

W ramach projektu „Strefy zieleni i rekreacji w Pułtusku” powstaje 6 nowych terenów zieleni: bulwary nad głównym kanałem miasta, park Narutowicza, pasaż Klenczona, park przy ul. Widok, park przy ul. Sarbiewskiego i obszar funkcjonalny w Grabówcu

Na razie prace zbliżają się ku pomyślnemu ukończeniu, są w realizacji lub właśnie się rozpoczęły w 4 lokalizacjach.
Park na wyszkowskim osiedlu przy ul. Sarbiewskiego, jako pierwszy z sześciu, praktycznie już można podziwiać: chodniki i ścieżki są wytyczone, zieleń posadzona, podobnie elementy małej architektury. Równocześnie - w przeciągu dwóch ostatnich lat - mieszkańcy osiedla zyskali nowe i nowoczesne ulice, chodniki, oznakowania i parkingi, co miejsce to czyni jednym z ładniejszych w mieście.

AKTUALIZACJA: Urząd Miejski właśnie ogłosił przetarg na budowę przy parku na Sarbiewskiego, boiska wielofunkcyjnego do gry w siatkówkę i koszykówkę - z piłkochwytami, ogrodzeniem i opaską chodnikową!

Mocno zaawansowane są też prace na terenie funkcjonalnym na Grabówcu, gdzie przy wyremontowanej świetlicy wiejskiej także widać zarys placów zabaw, ścieżek i terenów zielonych. Niedawno rozpoczęły się natomiast prace przy ul. Widok oraz na pasażu Klenczona  gdzie zaplanowano nawet... tężnię solankową.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515