fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

„Na wsi najlepiej”... w Wielgolesiu

napisane piątek, 09 sierpień 2019 19:57
Fot. Zdjęcie konkursowe Lelui Fot. Zdjęcie konkursowe Lelui

Siedlisko Leluja, od kilku lat prowadzone przez młode małżeństwo w Wielgolesiu, w gminie Obryte, zajęło III miejsce w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej, w kategorii Wypoczynek u rolnika 2019

Polska wieś kojarzona jest z gościnnością, dziedzictwem kulturowym, wspaniałą kuchnią i bogactwem przyrodniczym. W ostatnich latach dynamicznie rozwija się turystyka czerpiąca z tego potencjału. Celem konkursu „Na wsi najlepiej” jest identyfikacja, a następnie wypromowanie dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich. Łącznie uczestnicy z całej Polski przesłali 115 zgłoszeń, a Kapituła Konkursu wyłoniła 24, które uzyskały największą liczbę punktów. 8 sierpnia ta sama Kapituła wyłoniła ścisłą czołówkę - 12 laureatów w 4 kategoriach:

  • Wypoczynek u rolnika
  • Wypoczynek na wsi
  • Oferta wypoczynkowa turystyki wiejskiej
  • Oferta szlaków kulinarnych na terenach wiejskich

Co mogło przekonać Jury: "Stara chata kurpiowska – blisko stuletnia została przekształcona na dom gościnny. 3 funkcjonalne pokoje 2 łazienki salon z kuchnia taras . Obok wiata z grillem i wędzarką. Dodatkowo można spędzić noc w stodole na sianie. Do dyspozycji gości sala kinowa w stodole, sauna, kąpielisko, łowisko, plac zabaw z torem przeszkód, wodna zjeżdżalnia, liczne miejsca piknikowe i nieograniczona przestrzeń sprawiają ze można poczuć się częścią natury.
Goście mogą: łowić ryby, robić sery, doić kozy, jeździć na rowerach, spacerować, przebywać w leśnej bazie biwakowej i oglądać tablice z 12 porami roku na wsi, spędzać czas ze zwierzętami: konie, kozy, owce, kury. Podglądać nas w rolniczych czynnościach i brać w nich udział: np. sianokosy. Wspólne ogniska, sala kinowa, basen z sianem , każdy znajdzie u nas coś dla siebie".

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515

Media