fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Święto Plonów w Pniewie

napisane poniedziałek, 19 sierpień 2019 00:44

Po ubiegłotygodniowych dożynkach powiatowo - gminnych w Obrytem, w niedzielę świętowali gospodarze gminy Zatory

Wraz z nimi oczywiście rodziny, lokalne władze, księża i zaproszeni goście. Tegoroczne, gminne dożynki miały swój szczególny wydźwiek, bowiem na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem, strażacy z Pniewa dumnie ogłosili: "Plac gminny gotowy!! Możemy to nazwać naszym strażackim sukcesem! Przez kilka weekendów ciężko pracowaliśmy. (...) Ogrodzony plac, wyrównany teren. Wszelkie koszty  ogrodzeń, sprzętu budowlanego i innych sfinansował Wójt Gminy Grzegorz Falba. Wspólnie, razem, naszymi rękami w strażackim gronie udało się stworzyć plac gminny."
I na tym właśnie placu wiejskim odbyło się piękne, ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych, rozstrzygnięciem konkursów, występami artystycznymi, loterią fantową. Co ważne, zatorscy rolnicy, jak od pokoleń, w wieńcach dożynkowych pokazali mocno i wyraźnie swoje przywiązanie nie tylko do ziemi, ale też do Boga i Wiary - co ma dziś kolosalne znaczenie, także w wymiarze praktycznym.

Uczestnicy Dożynek z radością mogli też obserwować - uśmiechniętych i miłych wzajemnie - dwoje kontrkandydatów w zbliżających się wyborach parlamentarnych: ministra Henryka Kowalczyka i wicestarościnę Beatę Jóźwiak.


Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515

Media