fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Tłumy w Vendo Parku

napisane czwartek, 22 sierpień 2019 12:51

No i doczekaliśmy się otwarcia centrum handlowego w Pułtusku

Od dziś miejska oferta handlowa wzbogaciła się o nowe placówki handlowe, m.in. KiK, Empik, Hebe, Kakadu itp. W sumie jest to 8 nowych sklepów.
Zgodnie z Polską Tradycją uroczystego poświęcenia obiektów dokonał proboszcz miejsca ks. kan. dr Janusz Kochański, a stosowne przemówienie wygłosił burmistrz Wojciech Gregorczyk.
W tym dniu sklepy przygotowały wiele ofert oraz zniżek, które oczywiście przypadły wszystkim do gustu.


Vendo Park z historycznym akcentem

Trei realizuje swoje inwestycje z poszanowaniem historii i tradycji danego miejsca. Projekt w Pułtusku jest kolejnym nietypowym parkiem handlowym dewelopera, tuż obok Vendo Parku w Chodzieży, gdzie Trei odrestaurował mury dawnego zamku. W przypadku Pułtuska inwestor kupił działkę o powierzchni ponad 9 600 mkw., gdzie dawniej mieścił się dworzec PKS. W trakcie prac projektowych okazało się, że niektóre elementy budynku mają wartość sentymentalną dla mieszkańców.
„Postanowiliśmy zachować charakter tego miejsca i przeprowadziliśmy renowację zabytkowej mozaiki, którą wkomponowaliśmy w mury parku handlowego, dworcowy zegar oraz neon również zyskały drugie życie. W części budynku, w której niegdyś znajdował się dworzec, teraz mieszczą się sklepy dwóch najemców – Empik i Dealz”, dodaje Jacek Wesołowski.

Prace budowlane toczyły się we współpracy z konserwatorem zabytków, a odnowione elementy cieszą oko mieszkańców i miłośników sztuki.

„Okładziny ceramiczne pochodzą z pierwszej połowy lat 70-tych, prawdopodobnie zostały wykonane w lokalnym zakładzie Twórczość Kurpiowska z Pułtuska. Budynek dworca otwarto w lutym 1973 r. i był wówczas bardziej nowoczesny niż dworzec na ul. Żytniej w Warszawie. Dzięki działaniom podjętym przez inwestora historia tego miejsca zostanie zachowana”, komentuje Robert Szuba, prezes Fundacji Sztuka Stosowana.
Trei Real Estate jest nie tylko inwestorem, ale również zarządcą sieci Vendo Parków. Aktualnie w międzynarodowym portfolio dewelopera znajduje się już dwadzieścia jeden parków handlowych, z czego dwanaście zlokalizowanych jest w Polsce. Do końca tego roku deweloper planuje wybudować jeszcze co najmniej trzy Vendo Parki. Aktualnie w realizacji są inwestycje w Ostrołęce, Łasku i Jaworze. Trei rozpoczyna budowę parku handlowego w Kobyłce i przygotowuje się do startu projektów w Solcu Kujawskim, Częstochowie, Płocku oraz Kutnie.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515

Media