fbpx
poniedziałek, 06 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Cztery medale dla Zasłużonych

napisane środa, 18 wrzesień 2019 15:08

Na uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Pułtusku, która odbędzie się w sobotę 21 września- podczas obchodów Dnia Mateusza, zostaną wręczone 4 medale „Za zasługi dla Miasta Pułtuska”

Radni mają nadać je: Georgijowi Asłanjanowi, Zygmuntowi Pawłowskiemu, Edwardowi Sieńkowskiemu i prof. dr. hab. Januszowi Szczepańskiemu.

Medal  „Za  zasługi  dla  Miasta  Pułtuska”  przyznaje  się  jako  zaszczytne  wyróżnienie  dla  osób, organizacji lub instytucji za znaczące osiągnięcia na rzecz Miasta Pułtusk i jego mieszkańców. Nadanie odznaczenia potwierdzone jest dyplomem oraz wpisem do Księgi Honorowej.

Medal  „Za  zasługi  dla  Miasta  Pułtuska”  w kształcie  koła  o średnicy  70 mm.  na  wstędze o barwach flagi gminnej zwykłej odlewany jest z brązu, patynowany, powierzchniowo polerowany.
Opis medalu: na awersie medalu widok ratusza z wpisanym herbem Pułtuska, w otoku napis:„ Za zasługi dla Miasta  Pułtuska”;  na  rewersie  medalu  wizerunek  Św.  Mateusza,  a w  otoku  napis:  „Św.  Mateusz  Patron Pułtuska”.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515