fbpx
wtorek, 07 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Już wiadomo co obejmie Wielki Remont

napisane czwartek, 03 październik 2019 12:57

Konkretnie chodzi o remont ciągu ulic Starego Miasta: ul. Świętojańskiej, ul. Piotra Skargi, ul. Benedyktyńskiej oraz ulicy Marii Konopnickiej

a) ul. Świętojańska - remont istniejących nawierzchni jezdni i chodników wraz z wymianą krawężników, wykonanie jezdni ulicy z mieszanki mineralno-asfaltowej (od km 0+018 do km 0+070) oraz z kostki granitowej (od km 0+090 do km 0+326), wykonanie chodników z płyt granitowych z opaskami z kostki granitowej, wykonanie 2 szt. wyniesionych przejść dla pieszych.

b) ul. Piotra Skargi - wymiana istniejących chodników i zjazdów betonowych oraz krawężników betonowych, wykonanie nawierzchni chodników z płyt granitowych z opaskami z kostki granitowej, wykonanie nawierzchni zjazdów z kostki granitowej, wymiana krawężników betonowych na kamienne.

c) ul. Benedyktyńska - remont istniejących nawierzchni jezdni i chodników wraz z wymianą krawężników, wykonanie jezdni ulicy z mieszanki mineralno-asfaltowej (od km 0+005 do km 0+080) oraz z kostki granitowej (od km 0+106 do km 0+258), wykonanie chodników z płyt granitowych z opaskami z kostki granitowej.

d) ul. Marii Konopnickiej - rozbiórka wszystkich nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów i zatok postojowych; wykonanie nowych nawierzchni kamiennych bez zmiany geometrii drogi, wykonanie wymiany nawierzchni chodnika z kostki betonowej na kostkę kamienną przy jezdni ul. Rynek.

Wiceburmistrz Tomasz Sobiecki informuje: "Dla uzupełnienia: to pierwszy etap tego ciągu ulic. Kolejnym przetargiem będą objęte ulice: Nowy Rynek, Panny Marii i Nadwodna."

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515