fbpx
środa, 01 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

SP ZOZ w Makowie obejmie nas opieką

napisane czwartek, 24 październik 2019 15:01

A ta obejmie wczesne wykrywanie i profilaktykę cukrzycy u osób po 60 roku życia

Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał naszym sąsiadom 412 445 zł na realizację projektu dla mieszkańców powiatu makowskiego i pułtuskiego "Stop dla cukrzycy".
Zwiększenie poziomu wykrywalności choroby, ograniczenie występowania jej powikłań i promowanie zdrowego stylu życia to cele Regionalnego Programu Zdrowotnego.

Projekt będzie składał się z trzech modułów. Działania rozpoczną się od akcji informacyjnej o cukrzycy. W drugim module osoby po 60. roku życia, u których nie diagnozowano cukrzycy, wezmą udział w badaniach i konsultacjach lekarskich. Przewidywany zakres badań obejmie m.in. oznaczenie glikemii przygodnej, pomiar wskaźnika BMI i pomiar ciśnienia tętniczego oraz ocenę ewentualnych wykrytych powikłań cukrzycy. Pacjenci skorzystają również z działań edukacyjnych dotyczących zdrowego stylu życia, szczególnie diety i aktywności fizycznej. Adresatami trzeciego modułu będą lekarze i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej, którzy zostaną przeszkoleni z profilaktyki, rozpoznawania i leczenia cukrzycy.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515