fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Wraca ruch kołowy na moście

napisane poniedziałek, 25 listopad 2019 15:27
www.gddkia.gov.pl www.gddkia.gov.pl

21 dni miało trwać wyłączenie z ruchu mostu na Narwi w Wierzbicy i tak też będzie. W sobotę 23 listopada, zgodnie z planem opuszczono przęsło mostu na swoje miejsce. Po usunięciu przez wykonawcę sprzętu, w nocy z 25 na 26 listopada zostanie przywrócony ruch na moście.

4 listopada br. zamknięto most i rozpoczęto prace na obiekcie. Po pierwszym podejściu do podniesienia przęsła zawieszonego przerwano operację i po wzmocnieniu konstrukcji wsporczej w minioną sobotę przęsło zostało uniesione na ok. 1,2 m. Na przyczółku od strony Popowa a także pod przęsłem zawieszonym od strony Wierzbicy, zamontowano nowe łożyska. Wykonawca dokonał również napraw betonowej konstrukcji mostu w obrębie przegubów.
Realizacja pozostałych prac nie wymaga już zamknięcia mostu a jedynie lokalnego zawężenia jednego pasa ruchu. Do poniedziałku włącznie, 25 listopada, wykonawca usunie sprzęt, który był niezbędny do podniesienia przęsła mostu, a następnie będzie prowadził prace porządkowe. W nocy z poniedziałku na wtorek, z 25 na 26 listopada, obiekt zostanie dopuszczony do ruchu kołowego. Wykonawca będzie kontynuował prace remontowe związane z naprawą powierzchniową betonu konstrukcji przęseł mostu, naprawą i zabezpieczeniem antykorozyjnym łożysk na przyczółku od strony Wierzbicy, naprawą i zabezpieczeniem desek gzymsowych. Na chodniku po obu stronach mostu zostanie położona nowa nawierzchnia. Na koniec pozostaną roboty porządkowe.
Planowano jeszcze wprowadzenie ruchu wahadłowego, jednak wykonawca ograniczy się do lokalnego zawężenia jednego pasa ruchu. Od drugiego weekendu grudnia (6-8) przywrócony zostanie pełen przekrój jezdni. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano 23 grudnia 2019 r.

Źródło: www.gddkia.gov.pl

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515