fbpx
wtorek, 07 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

I co z tą "małą obwodnicą"

napisane piątek, 29 listopad 2019 11:48

Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dla budowy drogi od ul. Sukienniczej do ul. Wyszkowskiej

Jej powstanie ma znacząco udrożnić komunikację w mieście: ma być alternatywą dla mieszkańców Popław/ Grabówca i sąsiednich gmin powiatu zmierzających DO centrum miasta.

Ale przypomnijmy

To już piąty rok, gdy Gmina Pułtusk rozpoczęła przygotowania do realizacji tej inwestycji. W 2015 uzyskaliśmy nawet od Marszałka Województwa Mazowieckiego zwolnienie od zakazu wykonywania obiektów budowlanych w tzw. "strefie wodnej". Decyzja o zwolnieniu skończyła się w 2018 roku, a prace - z powodu braku środków - nie rozpoczęły się. Teraz ponownie zlecono więc opracowanie aktualnych badań hydrogeologicznych wraz z opinią dotyczącą wpływu planowanych robót na szczelność i stabilność wału przeciwpowodziowego. Pomyślny jest tu fakt, że Wody Polskie już zwolniły gminę z zakazu wykonania drogi w odległości mniejszej niż 50 m od stopy prawego wału przeciwpowodziowego.

A sama droga?

Obowiązujące prawo pozwoli np. na korzystanie z niej tylko pojazdom z rejestracją WPU, o określonym tonażu, prędkości czy kierunku jazdy. To może uspokoić mieszkańców okolicy, że droga nie stanie się nazbyt uciążliwą "przelotówką".

A kiedy powstanie?

Termin uzależniony jest od możliwości pozyskania środków pieniężnych.

Źródło informacji

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515