fbpx
piątek, 10 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

2 tony węgla od policjantów

napisane wtorek, 10 grudzień 2019 09:00

Pułtuscy policjanci dołączyli do grona darczyńców w akcji „Szlachetna Paczka”

W ciągu zaledwie kilku dni funkcjonariusze, na czele z Komendantem i członkami Zarządu Terenowego NSZZP przy KPP w Pułtusku oraz pracownikami cywilnymi komendy, zebrali artykuły niezbędne dla jednej z rodzin, która potrzebuje pomocy.
Adres rodziny został pozyskany przez zaprzyjaźnionego wolontariusza – Panią Katarzynę Archacką. Inicjatorem zbiórki był Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Pułtusku, który pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku mł. insp. Jarosława Olszewskiego chciał pomóc w potrzebie kobiecie, która po śmierci męża została ze spłatą pożyczki i pod stałą opieką lekarzy. Odzew ze strony policjantów i pracowników komendy był natychmiastowy. W ciągu zalewie kilku dni udało się zebrać potrzebne rzeczy, w tym blisko 2 tony węgla, artykuły spożywcze, chemiczne, kołdrę, ręczniki, sprzęt AGD a także ubrania. Po sobotniej gali podsumowującej działania rzeczy trafiły do potrzebującej kobiety.

Nie jest nam obojętny los tych, którym brakuje podstawowych środków do życia. Założeniem policjantów jest pomoc drugiemu człowiekowi, dzielimy się ciepłem!
Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy za okazane serce!

Oficer prasowy policji

podkomisarz Milena Kopczyńska