fbpx
czwartek, 09 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Nowa zieleń miejska – jesień 2019

napisane niedziela, 15 grudzień 2019 09:19

W okresie jesiennym zostały zrealizowane nasadzenia drzew i krzewów w kilku miejscach na terenie Pułtuska

Nowy estetyczny wygląd zyskały między innymi: skwer przy zbiegu ulic Rynek i Młodzieżowej, pasaż wzdłuż ulicy Słowackiego przy ogrodzeniu Domu Polonii, zielone przestrzenie w ciągu pasa drogowego ulicy Jana Pawła II. Najbardziej spektakularnej przemianie został poddany skwer znajdujący się przy skrzyżowaniu ulic 17 Sierpnia i Mickiewicza.
Zadanie zostało zrealizowane dzięki udziałowi środków pozyskanych od Samorządu Województwa Mazowieckiego – Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie w ramach zadania „Poprawa jakości środowiska miejskiego w Pułtusku”. Dofinansowanie stanowi 50% kosztów zadania. Wykonawcą prac była firma „Centrum Ogrodów, Grzegorz Czernik” z Kacic.
Wszystkie tereny zielone zostały wykonane z uwzględnieniem roślin wytrzymujących
trudne warunki miejskie. Większość z nich wyróżnia się odpornością na niekorzystne warunki pogodowe, takie jak susza i mróz.
Poprzez sukcesywne zagospodarowywanie miejsc zaniedbanych, nie nadających się pod inwestycje, dynamicznie zmienia się wizerunek miasta i co najważniejsze – poprawie ulega jakość życia mieszkańców. Ponadto, zwiększa się wilgotność powietrza i produkcja tlenu, dzięki czemu mieszkańcom miasta łatwiej przetrwać czas upałów. W okresie letnim zieleń stanowi najlepszą ochronę przed nadmiernym wpływem promieni słonecznych.

 Oprac. Referat Inwestycji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych

Urząd Miejski

tel.: 23 692 00 01
email: um@pultusk.pl