fbpx
sobota, 04 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Gmina Pokrzywnica „Samorządowym liderem cyfryzacji”

napisane wtorek, 21 styczeń 2020 14:38
Zdjęcie: Google Maps Zdjęcie: Google Maps

Gmina zwyciężyła w III edycji konkursu organizowanego przez województwo mazowieckie. Oprócz tytułu laureat pierwszego miejsca otrzymał nagrodę finansową w wysokości 15 tys. zł.

Samorząd Województwa Mazowieckiego  od lat działa na rzecz zapewnienia mieszkańcom regionu dostępu do wiedzy i cyfrowych usług. Szczególny nacisk kładziony jest na transfer wiedzy oraz podnoszenie umiejętności informatycznych i informacyjnych wśród mieszkańców, przedsiębiorców i urzędników, a także na przekazywanie informacji o możliwościach faktycznego wykorzystywania usług i rozwiązań cyfrowych. Ważną rolę w tych działaniach zajmują samorządy lokalne. I to właśnie do nich skierowany był konkurs „Samorządowy Lider Cyfryzacji”, w ramach którego wyłaniane są te jednostki, których dokonania w sferze cyfryzacji wyróżniają się na tle innych.

Zwycięzca – Gmina Pokrzywnica – zaprezentowała portal gminny oraz Internetowe Biuro Obsługi Mieszkańca, na którym dostępna jest duża liczba usług umożliwiających mieszkańcom złożenie wniosków, deklaracji i zgłoszeń. Na obydwu portalach w sposób kompleksowy zebrany jest cały system komunikacji urząd–obywatel. Gmina przygotowała również aplikację mobilną umożliwiającą wirtualny spacer po urzędzie i lokalnych kościołach, przeglądanie kalendarza wydarzeń, zgłaszanie interwencji drogowej lub dodawanie ogłoszenia na e-tablicy oraz e-przedsiębiorcy. Utworzone portale są przejrzyste, a odnalezienie danych oraz załatwienie sprawy intuicyjne i bezproblemowe. Mieszkańcy mogą też korzystać z aplikacji mobilnej na iOS i Androida – dostępne są tu wybrane, najbardziej przydatne mieszkańcom, elementy z portali.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515