fbpx
piątek, 10 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Pierwszy konkret ws. obwodnicy

napisane wtorek, 28 styczeń 2020 10:26
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała tzw. Listę przetargów na działania na sieci w 2020 roku.

Chodzi o przetargi na ponad 200 zadań, które swoim zakresem obejmą ok. 630 km dróg. Planowane działania na istniejącej sieci to przebudowa dróg i skrzyżowań oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) na odcinkach dróg krajowych, z których na co dzień korzystają nie tylko kierowcy, ale również piesi i rowerzyści.
W 2020 roku mają pojawić się dwie inwestycje związane z naszym miastem. Zadanie/zamiar pierwszy to budowa (w systemie Projektuj i Buduj) obwodnicy Pułtuska w ciągu drogi krajowej nr 61, a drugie: Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie mazowieckim na DK 61 w miejscowości Pułtusk.


GDDKiA: Wymienimy nawierzchnię, przebudujemy skrzyżowania, zbudujemy ronda, sygnalizacje świetlne, uspokoimy ruch wytyczając wysepki. W ramach prowadzonych w tym roku postępowań w wielu miejscach zbudowane będą chodniki, zatoki autobusowe, doświetlane będą przejścia dla pieszych, ustawione zostaną ogrodzenia w celu ochrony pieszych i oddzielenia ruchu samochodowego od pieszego, powstaną kolejne kilometry dróg rowerowych.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515