fbpx
środa, 01 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Na Bartodziejskiej pojawią się wiaty

napisane sobota, 01 luty 2020 12:27
Żródło: projekt inwestycji Żródło: projekt inwestycji

Gmina Pułtusk przygotowuje się do przebudowy ulicy Bartodziejskiej na Popławach

Łączna długość remontowanej ulicy wyniesie ok.690 m i sięgnie od ul. Tartacznej do ul. Granicznej. Oczywiście wraz z budową nowej nawierzchnie nie obejdzie się bez budowy kanalizacji deszczowej, ale to nie wszystko!
Prace odbywać się mają w ramach programu tzw. kompleksowej poprawy warunków komunikacji pieszej i rowerowej w Pułtusku, więc w projekcie przewidziano np. zakup i montaż 10 szt. stojaków rowerowych, 2 wiat rowerowych z punktami serwisowymi Bike&Ride, oświetleniem fotowoltaicznym i monitoringiem wizyjnym.
Projektowana jezdnia ulicy Bartodziejskiej oraz nawierzchnia ciągu pieszo-rowerowego wykonana będzie z betonu asfaltowego. Chodnik będzie stanowić utwardzona nawierzchnia z kostki betonowej.  Chodnik oraz ciąg pieszo - rowerowy ograniczone od strony jezdni krawężnikami betonowymi 15x30 cm, natomiast na styku połączenia z projektowaną zielenią zastosowano obrzeże betonowe 8x30 cm. W miejscach przecięcia ciągu pieszo – rowerowego z projektowanym zjazdem zastosowano pierwszeństwo przejazdu dla rowerzystów stosując tą sama nawierzchnie w szerokości ciągu pieszo – rowerowego, szczegół tego rozwiązania przedstawiono na planie sytuacyjnym. Ponadto
po obu stronach jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. Tartaczną do końca opracowania projektuje się pas zieleńca do granic pasa drogowego. Na przedmiotowym odcinku wymagana jest wycinka ok. 25 drzew oraz krzewów.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515