fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Otworzyli Serca

napisane niedziela, 02 luty 2020 16:07

Firma Mardom, Zespół Szkół im. J. Ruszkowskiego i Szkoła Podstawowa nr 3 wspólnie zorganizowały Akcję Charytatywną dla Alicji Nasiadki "Otwórzmy Serca"

Alicja urodziła się 01.08.2007 r. i od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Ala jest bardzo wesołą i ciekawą życia dziewczynką i jak każde dziecko lubi się bawić i chciałaby biegać jak wszystkie zdrowe dzieci. Dzięki dotychczasowej intensywnej rehabilitacji stan zdrowia Alicji bardzo się poprawił. Komunikuje swoje potrzeby, zaczyna mówić pojedyncze sylaby, a także stawia pierwsze kroki. Nadal jednak potrzebuje kompleksowej rehabilitacji i opieki innych specjalistów. Niestety zasoby finansowe nie pozwalają rodzicom na opłatę kosztów rehabilitacji, która jest niezbędna w życiu Alicji. Koszt dwutygodniowego turnusu w ośrodku rehabilitacyjnym to około 6000 zł. Alicja powinna uczestniczyć w takich turnusach co najmniej 6 razy w roku, aby była widoczna poprawa. Czytaj tu
I właśnie dlatego pułtuszczanie włączyli się w niedzielę 2 lutego w pomoc Alicji i jej rodzinie. W sali Maneżu zorganizowano pokazy, prezentacje, występy (m.in. Olga Przybysz- uczestniczka 7. edycji The Voice of Poland, z akompaniamentem pułtuszczanina Adriana Jusińskiego) i licytacje, z których dochód oczywiście w całości przeznaczono na wsparcie procesu leczenia.
Za symboliczne wpłaty można było spróbować słodkości przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Grabówcu i w Trzcińcu - Kwiaty we Włosach, wylicytować przejażdżkę strażackim samochodem OSP Grabówiec czy stać się posiadaczem rękawic bramkarskich Arkadiusza Malarza wraz z jego autografem.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515