fbpx
piątek, 10 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Miliony europejskiego wsparcia na wymianę naszych pieców

napisane sobota, 22 luty 2020 09:48
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

Fundusze europejskie pomogą w wymianie starych i nieefektywnych energetycznie pieców w gminach Pokrzywnica i Obryte oraz na obszarze Powiatu Pułtuskiego

Zarząd Województwa zdecydował o przeznaczeniu ponad 38,2 miliona złotych na dofinansowanie 37 projektów z listy rezerwowej. Pieniądze trafią głównie do samorządów, ale też spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.
Przestarzałe piece, zwłaszcza węglowe, to jedna z przyczyn złego stanu powietrza. Skutki tego odczuwamy najbardziej w sezonie jesienno-zimowym. Jednym ze sposobów na rozwiązanie problemu są dopłaty do wymiany nieefektywnych energetycznie urządzeń. Jest to możliwe również przy wsparciu europejskim z programu regionalnego. W tym tygodniu zwiększeniu uległa pula na dofinansowanie projektów złożonych w konkursie z tego zakresu.
Początkowo dofinansowanie w konkursie uzyskało tylko 9 projektów, ale dzięki decyzji Zarządu Województwa Mazowieckiego wsparcie trafi do kolejnych 37 beneficjentów. W sumie przyznana pomoc finansowa przekroczy
50,2 miliona złotych, co pozwoli na realizację 46 projektów w różnych częściach Mazowsza. Środki ułatwią prowadzenie działań przyjaznych dla środowiska, a jednocześnie sprzyjających dbaniu o zdrowie mieszkańców – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.
Do kogo trafi dofinansowanie?
Fundusze europejskie przeznaczone zostaną na wymianę urządzeń grzewczych na terenie naszych gmin w ramach Projektu: "Odnawialne źródła energii szansą poprawy jakości środowiska naturalnego w Gminach Pokrzywnica, Obryte, Ojrzeń oraz Powiecie Pułtuskim"

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515