fbpx
piątek, 10 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Most będzie gotowy do wakacji!

napisane wtorek, 10 marzec 2020 08:24

Prace związane z montażem konstrukcji Mostu Świętojańskiego rozpoczną się w następnym tygodniu tj. od 16.03.2020 r.

Montaż nie oznacza możliwości użytkowania mostu. Tu także należy liczyć się z czasem niezbędnym na technologiczne wiązanie betonu. A wykonawca właśnie poinformował, że most będzie gotowy do wakacji.
To - jak doskonale wiemy, poruszając się po mieście - nie jedyna inwestycja, która "utrudnia" nam życie. Dzięki wsparciu Referatu Inwestycji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych UM, możemy poznać przybliżone i spodziewane terminy zakończenia niektórych prac.

Termin: do końca marca

Jednocześnie prowadzone będą prace na ul. M. Konopnickiej których zakończenie planowane jest do końca miesiąca marca. Należy doliczyć około 20 dni od momentu zakończenia spoinowania jezdni w ul. M. Konopnickiej na wiązanie technologiczne betonu - w tym czasie nie będzie możliwy ruch po jezdni.
Przy ul. Panny Marii został już ułożony chodnik, natomiast przy ul. Nowy Rynek prace brukarskie potrwają do końca marca. Z początkiem kwietnia planowane jest ułożenie nakładki z nawierzchni bitumicznej.

Termin: do końca czerwca

Gmina Pułtusk powierzyła firmie Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk wykonanie jeszcze innych prac: robót budowlanych polegających na przebudowie i rozbudowie drogi gminnej – Al. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Inwestycja będzie realizowana na podstawie umowy, która została zawarta w dniu 14 lutego 2020r. Zgodnie z postanowieniami umowy, Wykonawca zakończy prace budowlane do 19 czerwca 2020r.

Termin: do września

Całość inwestycji tj. ulice „na wyspie” i ul. sąsiednie wraz z mostem realizowana jest przez dwóch wykonawców: ul. Nowy Rynek, Panny Marii, Nadwodna wraz z Mostem Świętojańskim - wykonywane przez firmę: Drogi i Mosty Jan Kaczmarczyk; natomiast  ulice: Benedyktyńska, M. Konopnickiej, P. Skargi,  Świętojańska, Plac Teatralny - wykonywane są przez firmę Paweł Goc Brukarstwo. Tu jednak musimy uzbroić się w większą dawkę cierpliwości. Termin zakończenia obu etapów zgodnie z umowami z wykonawcami to 30 wrzesień 2020 r., jednak postęp prac wskazuje na wcześniejsze zakończenie inwestycji. Na obecną chwilę, po wykonaniu chodników, zostały wstrzymane prace na ul. Benedyktyńskiej, nawierzchnia jezdni i wjazd do  hali L.O. będą kończone w okresie wakacyjnym. Wykonawca przeszedł z pracami na ul. Świętojańską, rozpoczął roboty budowlane związane z chodnikami od strony mostu w kierunku Rynku.
Obecnie trwa już procedura udzielenia zamówienia na realizację robót budowlanych przebudowy drogi powiatowej – ul. Bartodziejskiej. W wyniku przeprowadzonego przetargu wpłynęły trzy oferty na wykonanie robót. Przeprowadzane są działania w celu skompletowania dokumentacji formalnej, wyboru najkorzystniejszej oferty i podpisania umowy z wybranym wykonawcą. Zgodnie z ogłoszeniem o przetargu Gmina Pułtusk wymaga wykonania prac do 30 września 2020r.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515

Więcej w tej kategorii: PFS żegna się z PSL Piękny gest