fbpx
sobota, 06 czerwiec 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

GIS: postępowanie ze zużytymi maseczkami i rękawiczkami

napisane wtorek, 07 kwiecień 2020 10:18
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował wytyczne ministra klimatu dotyczące postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie ochrony przed koronawirusem


Osoby zdrowe korzystające z maseczek i rękawiczek ochronnych

Jednorazowe rękawiczki i maseczki ochronne wyrzucamy do pojemnika lub worka na odpady zmieszane. Zanim wrzucimy je do pojemnika lub worka, powinny być dodatkowo zebrane w jeden worek. Te zalecenia dotyczą również osób zdrowych, które przebywają w kwarantannie domowej, np. ze względu na powrót do kraju.


Osoby na kwarantannie lub w izolacji

Odpady umieszcza się w worku przeznaczonym na ten cel. W miarę możliwości trzeba spryskać worek preparatem wirusobójczym. Zapełniony do 3/4, niezgnieciony i zawiązany worek osoba przebywająca w izolacji wystawia z pomieszczenia, w którym przebywa. Odpady wynosi osoba zdrowa, w rękawiczkach. Wkłada worek z odpadami do drugiego worka, szczelnie go zamyka i oznacza datę oraz godzinę zamknięcia worka. Tak zabezpieczony worek przenosi do miejsca, z którego odpady są odbierane. Wszystkie czynności wykonuje w rękawiczkach, a potem myje i dezynfekuje ręce.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515