fbpx
sobota, 06 czerwiec 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Wspieraj pielęgniarki i położne

napisane wtorek, 07 kwiecień 2020 17:15

Hasłem Światowego Dnia Zdrowia Roku 2020

Światowy Dzień Zdrowia upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Wydarzenie rozpoczyna Miesiąc Zdrowia oraz rok działań pod przewodnim tematem.  Jak informuje WHO, w aspekcie aktualnej epidemii koronawirusa podkreślenie ich roli jest bardzo istotne. Pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia przodują w odpowiedzi na COVID-19- zapewniając wysokiej jakości, pełne szacunku leczenie i opiekę, prowadząc dialog społeczności, aby odpowiedzieć na obawy i pytania a w niektórych przypadkach gromadzić dane do badań klinicznych. Po prostu bez pielęgniarek nie byłoby odpowiedzi.
    Wykaż pielęgniarkom i położnym wdzięczność za ich pracę i podziękuj im za to, co robią, aby zachować zdrowie.
    Jeśli jesteś pielęgniarką/położną, podziel się swoimi obawami z osobami, które opracowują zasady, które mogą mieć znaczenie.
    Opracuj petycję- to świetny pomysł na wykazanie szerszego poparcia zmian. Zbierz podpisy, prześlij swoje żądanie władzom i opublikuj je tak szeroko, jak to możliwe.
    Podjęcie działań w ramach obchodów ŚDZ 2020 pozostaje do Państwa indywidualnego rozważenia. Temat może być realizowany w ciągu całego roku, mimo, że ŚDZ przypada 7 kwietnia.

    Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pułtusku
    Sławomir Biesiekierski