fbpx
sobota, 06 czerwiec 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Personel i pacjenci szpitala przechodzą obowiązkowe badania

napisane czwartek, 16 kwiecień 2020 23:15
Pierwsze badanie przeszedł dr. Gajda - pomyślnie! Pierwsze badanie przeszedł dr. Gajda - pomyślnie!

Jak informuje dr n. med. Robert Gajda w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med personel obsługujący pacjentów i oni sami, od dziś przechodzą obowiązkowe badania na obecność SARS-Co-2

Pacjenci w 100% mają pobierane wymazy już przy przyjęciu do Szpitala, po czym są hospitalizowani w izolatkach oddziałowych w oczekiwaniu na wynik (12-30 godzin). Badanie nie zwalania od obowiązkowego badania na Izbie Przyjęć wszystkich wchodzących oraz wypełniania ankiet na potencjalną obecność COVID 19.

- Pacjenci podejrzani o zachorowanie na COVID 19 lub z rozpoznaniem COVID 19 nie dostaną się na teren Szpitala i będą obsługiwani w izolatce (przy Izbie Przyjęć) przez personel w pełni zabezpieczony przed zarażeniem. Takie postępowanie nie zabezpiecza nas w 100% przez przedostaniem się osoby zarażanej na teren szpitala, ale zmniejsza prawdopodobieństwo i ułatwia dochodzeni epidemiologiczne - informuje dr Robert Gajda. - Tym samym ograniczymy liczbę personelu medycznego potencjalnie wyeliminowanego z pracy (przymusowa kwarantanna) i zwiększymy bezpieczeństwo chorych. Te obostrzenia wiążą się z niedogodnościami pracy na oddziałach (dodatkowe specjalne izolatki) w tym też wydzieleniu personelu do opieki nad pacjentami w oczekiwaniu na wynik. Wydaje się jednak, że na tym etapie jest to najlepsze rozwiązanie.

 

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515