fbpx
wtorek, 02 czerwiec 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Mogę umyć samochód, czy nie?

napisane poniedziałek, 20 kwiecień 2020 18:02

 Takie pytanie zadaje sobie w dobie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa wielu użytkowników aut.

Obecnie panuje opinia, że w sytuacji, kiedy ktoś codziennie używa samochodu do celów służbowych lub dojeżdża nim do pracy, auto bez obaw może umyć. Trzeba to jednak robić ze zdrowym rozsądkiem i w sytuacji koniecznej. Pamiętajmy, że czyste auto, lampy i szyby powodują, że na drodze jest bezpieczniej.
Trzeba też pamiętać o obowiązujących przepisach związanych z przebywaniem w miejscu publicznym, a więc o założeniu maseczki oraz dwumetrowych odstępach pomiędzy innymi osobami.
Analogiczna sytuacja, co na myjni, panuje w zakładach wulkanizacyjnych. Należy zachowywać bezpieczny dystans i unikać kolejek. Najlepiej jest umówić się na konkretną godzinę, a po wymianie opon odebrać swoje auto

- Przepisy zawarte w Rozporządzeniu Rady Ministrów nie zakazywały korzystania z myjni samochodowych, jedynie wskazywały na uzasadnione przemieszczanie się celem zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych - tłumaczy problem podkom. Milena Kopczyńska.

Funkcjonariusze KPP w Pułtusku nie odnotowali interwencji związanych z używaniem myjni

Od dzisiaj, 20 kwietnia br., zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa. Podejmowane są ostrożne działania, których celem jest powrót do normalności. Zakaz przemieszczania się został zdjęty. W trosce o dalszą ochronę obowiązywać będą wszystkich niezmienne zasady bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą nowej normalności. Są to:
•    zachowanie 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych,
•    obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych,
•    utrzymanie pracy i edukacji zdalnej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe,
•    ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu),
•    kwarantanna i izolacja dla osób zarażonych lub potencjalnie zarażonych.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515