fbpx
wtorek, 02 czerwiec 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Mazowsze liderem w korzystaniu z usługi Twój e-PIT

napisane czwartek, 23 kwiecień 2020 19:27
            Zdjęcie autorstwa picjumbo.com z Pexels Zdjęcie autorstwa picjumbo.com z Pexels

Ponad pół miliona zeznań rocznych poprzez Twój e-PIT złożyli podatnicy z województwa mazowieckiego.
Urzędy skarbowe dokonały zwrotu dla ponad 350 tysięcy podatników.
Kwota zwrotów z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) to ponad 500 milionów złotych.

Pomimo tego, że bezpośredni kontakt z urzędami skarbowymi jest obecnie ograniczony, nie oznacza to, że nasza praca została zawieszona. Każdego dnia pracownicy i funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie wykonują swoje ustawowe obowiązki.
Efektem ich działań jest dokonanie ponad 350 tysięcy zwrotów w podatku dochodowym od osób fizycznych.


Stan na 30.03.2020 r.

Wpływ na taką liczbę dokonanych zwrotów z pewnością ma to, że podatnicy z województwa mazowieckiego bardzo chętnie wybierają elektroniczną formę rozliczenia swoich dochodów. Świadczy o tym fakt, że ponad pół miliona podatników złożyło swoje zeznania poprzez usługę Twój e-PIT. Stawia to województwo mazowieckie na pierwszym miejscu pod względem liczby rozliczeń sporządzonych przy wykorzystaniu tej usługi. Warto pamiętać o tym, że w przypadku zeznań składanych drogą elektroniczną czas oczekiwania na zwrot jest krótszy niż w przypadku deklaracji papierowych.


Stan na 30.03.2020 r.

Mazowieckie urzędy starają się sprawnie i systematycznie zwracać pieniądze oczekującym na nie podatnikom. Mimo obecnie panującej trudnej sytuacji, do podatników z naszego województwa wróciło już ponad pół miliarda złotych.
Należy również pamiętać o tym, że zwroty z podatku dochodowego od osób i fizycznych. Urzędy skarbowe województwa mazowieckiego na bieżącą dokonują też rozliczeń deklaracji związanych z podatkiem od towarów i usług (VAT). Według stanu na dzień 30.03.2020 łączna kwota zwrotów VAT wyniosła blisko 10 miliardów złotych.

Zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych przez Internet i zdalnego kontaktu z jednostkami KAS. Szczegółowe informacje o elektronicznych usługach dla podatników można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych oraz na stronie podatki.gov.pl

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie                 

Krajowa Administracja Skarbowa

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie/ Urząd Skarbowy w Pułtusku