fbpx
sobota, 30 maj 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Powiedzmy wreszcie: Dość aktom wandalizmu

napisane poniedziałek, 04 maj 2020 13:08

Wszyscy chcielibyśmy, aby nasze Miasto oraz najbliższe otoczenie było piękne, zadbane i estetyczne, by móc wyjść na spacer, przysiąść na ławeczce i odpocząć, obserwować jak na bezpiecznym placu zabaw bawią się nasi milusińscy. Władze Gminy dokładają wszelkich starań, by wizja pięknego zabytkowego Pułtuska, dobrze urządzonego, atrakcyjnego dla mieszkańców, turystów i gości, stała się w pełni realna

Niestety, są w naszym środowisku osoby, które – nie bacząc na koszty i krzywdę wyrządzaną całej społeczności – dopuszczają się bezsensownych aktów wandalizmu. Zniszczone ławki, latarnie, znaki drogowe, barierki, zabezpieczenia instalacji i inne elementy infrastruktury – to tylko przykłady aktów nieodpowiedzialnego chuligaństwa, czasami niebezpiecznego dla naszego zdrowia lub życia.

Warto pamiętać, że wiążą się z tym kosztowne naprawy wykonywane za wspólnotowe pieniądze, marnotrawione przez ludzi, którzy nie mają poszanowania dla dóbr stanowiących własność wszystkich mieszkańców.

Większość z nas troszczy się o Miasto i jego pomyślną przyszłość. Należy pamiętać, że Policja czy też Straż Miejska nie są w stanie być wszędzie i całodobowo pilnować każdego budynku, ulicy i chodnika. Niezbędna jest odpowiedzialna pomoc mieszkańców. Koniecznym staje się brak przyzwolenia dla aktów niszczycielstwa, które powinny spotykać się ze zdecydowanym potępieniem, a nie cichym przyzwoleniem. Należy pamiętać, że milczenie oznacza akceptację. Nie można zwlekać z powiadamianiem Policji czy Straży Miejskiej o szkodach wyrządzanych przez wandali. Szybka interwencja zwiększa szansę ujęcia sprawców, którzy powinni odczuć na własnej kieszeni, jak drogo tak nieodpowiedzialna „zabawa” kosztuje.

Referat Inwestycji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych

Zobacz więcej zdjęć

Urząd Miejski

tel.: 23 692 00 01
email: um@pultusk.pl