fbpx
sobota, 06 czerwiec 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Zwrócili miliard złotych

napisane piątek, 22 maj 2020 09:01
Fot. pixabay.com Fot. pixabay.com

Mazowiecka KAS zwróciła podatnikom już ponad 1 miliard złotych

Dbamy o to, aby zwroty podatku następowały w jak najkrótszym czasie, mimo panującej sytuacji epidemicznej i obowiązujących obostrzeń.
Urzędy skarbowe województwa mazowieckiego zwróciły już ponad miliard złotych
na konta swoich klientów.
Pomimo licznych obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną i ograniczeniem obsługi bezpośredniej klientów przez pracowników urzędów skarbowych, zwroty nadpłaconych podatków są płynnie realizowane. Wykonujemy swoje obowiązki w niestandardowy sposób, wykorzystując głównie narzędzia internetowe.
W tym roku zwróciliśmy podatnikom już ponad miliard złotych. Kwota ta jest bardzo zbliżona do tej, którą otrzymali podatnicy w analogicznym okresie ubiegłego roku, co świadczy o tym, że pomimo ograniczeń obsługi bezpośredniej, realizujemy swoje zadania na oczekiwanym poziomie.
W tym roku wyjątkowo został wydłużony termin na złożenie rocznej deklaracji, ale i tak bardzo duża część podatników już dokonała rozliczenia swoich dochodów.
Na bieżąco dokonujemy także rozliczeń deklaracji związanych z podatkiem od towarów i usług (VAT). Według stanu na dzień 04 maja 2020 r. łączna kwota zwrotów VAT wyniosła ponad 13 miliardów złotych.
Przypominamy, że od 8 maja 2020 r. została przywrócona częściowa obsługa bezpośrednia. Jednakże w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów, zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych przez Internet i do zdalnego kontaktu z jednostkami KAS. Szczegółowe informacje o elektronicznych usługach dla podatników można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych oraz na stronie: www.podatki.gov.pl

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

Krajowa Administracja Skarbowa

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie/ Urząd Skarbowy w Pułtusku