fbpx
piątek, 10 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

WTZ w Świeszewie

napisane poniedziałek, 04 luty 2019 13:00

W Świeszewie (gm. Świercze) ruszyły Warsztaty Terapii Zajęciowej

W zaadaptowanym budynku po Szkole Podstawowej, zlikwidowanej dwa lata temu rozpoczął się nowy etap funkcjonowania placówki wsparcia i rehabilitacji. Nie sprawdziły się więc "czarne" scenariusze o nadchodzącej ruinie zamkniętej placówki. Uroczyste otwarcie i przecięcie wstęgi z poświęceniem obiektu, poprzedziła dziękczynna msza św., okolicznościowe przemówienia oraz program artystyczny w wykonaniu uczestników i absolwentów WTZ.
Świeszewskie WTZ, prowadzone do tej pory pod Nasielskiem przez Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego "Jan - Pol" to placówka (finansowana w 90% z ze środków PFRON) wykonująca rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnych podopiecznych. W placówce pracuje 11 osób personelu, którzy pracują w 6 pracowniach: krawieckiej i rękodzieła, plastyczno- florystycznej, gospodarstwa domowego itp. Codziennie przebywa w niej do 40 podopiecznych z 5 okolicznych gmin 3. powiatów, funkcjonuje też Klub Absolwenta WTZ zrzeszający 32 osoby.

Zgodnie z ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w Świeszewie rozwijane będą umiejętności wykonywania czynności życia codziennego, w tym zaradności osobistej dzięki stosowaniu różnych technik terapii zajęciowej; przygotowanie do życia w środowisku społecznym w szczególności poprzez rozwój umiejętności planowania i komunikowania się, dokonywania wyborów, decydowania o swoich sprawach oraz rozwój innych umiejętności niezbędnych w życiu, a także poprawę kondycji fizycznej i psychicznej.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515

Więcej w tej kategorii: 5 sołeckich wniosków do MIAS