fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

CN-B Feniks ma szansę na ogólnokrajowy sukces

napisane poniedziałek, 11 marzec 2019 15:42

Centrum Naukowo-Biznesowe Feniks s.c. zostało laureatem I etapu konkursu „Pracodawca przyjazny WOT”!

Pierwszy etap konkursu „Pracodawca przyjazny WOT” zakończył się wyłonieniem trzynastu firm i instytucji, spośród kilkudziesięciu, które od grudnia zgłaszane były przez ich pracowników – żołnierzy OT. Laureaci konkursu, a wśród nich jeden, który będzie mógł szczycić się tytułem przyjaznego WOT, odbiorą wyróżnienia podczas gali, która odbędzie się 27 marca br. w  Warszawie.
Dowództwo WOT ma świadomość tego jak ważnym aspektem, w pewnej części warunkującym nawet powodzenie projektu budowy formacji, jest zapewnienie zrozumienia wśród pracodawców co do jej misji, zadań, ale także tego w jaki sposób może ona przyczynić się do podwyższenia kwalifikacji i czynienia ich lepszymi pracownikami. Pracodawcy powinni mieć świadomość tego jakie wymierne korzyści daje im zatrudnianie żołnierza OT, ale też co do wynikających z tego obowiązków.
Te właśnie potrzeby, z jednej strony doinformowania, a z drugiej budowy partnerskich relacji z pracodawcami stały się determinantem do uruchomienia projektu „Pracodawca”, jednym z jego elementów jest konkurs „Pracodawca przyjazny WOT”.
Celem konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą i warunkami panującymi w zakładach pracy, wspierają pracowników-żołnierzy OT, rozumieją istotę budowy formacji, w tym stojące przed nią cele i zadania szczególnie w aspekcie lokalnym oraz doceniają korzyści jakie wynikają z zatrudniania Terytorialsów.
Konkurs został ogłoszony w połowie grudnia 2018 roku. Od tego czasu żołnierze OT, korzystając z portalu informacyjnego WOT, zgłaszali swoich kandydatów wraz z krótkim uzasadnieniem.  
Pierwszy etap konkursu był prowadzony na szczeblu brygad OT. Zgłaszani przez żołnierzy pracodawcy byli zapraszani na spotkania informacyjne organizowane w brygadach. Podczas tych spotkań mogli poszerzyć swoja wiedzę w zakresie rozwiązań i regulacji prawnych, a także samego funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej, wypełniali też ankietę oraz rozwiązywali quiz wiedzy o WOT.
Laureatów pierwszego etapu wyłoniły komisje brygad OT.  W Stałym Rejonie Odpowiedzialności 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza laureatem zostało Centrum Naukowo-Biznesowe Feniks s.c., prowadzące liceum ogólnokształcące w Pułtusku.
W drugim etapie konkursu, komisja dowództwa WOT z wytypowanych pracodawców wybierze jednego, któremu zostanie przyznany tytuł „Pracodawcy przyjaznego WOT”. Uroczysta gala z udziałem wszystkich laureatów odbędzie się 27 marca br. w  Warszawie.

Aneta SZCZEPANIAK

Rzecznik prasowa 5 MBOT

Aneta Szczepaniak

tel. 727041568