fbpx
niedziela, 05 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Kafle z dworca wkomponują w Vendo Park

napisane środa, 20 marzec 2019 20:15

Wraz z Vendo Parkiem do Pułtuska wejdą nowe marki - swoje pierwsze sklepy w mieście otworzą znane sieci sklepów: Martes Sport, Kik i Hebe

Park handlowy jest skomercjalizowany w 60 proc. i obecnie Trei prowadzi negocjacje z kolejnymi najemcami.

Trei Real Estate konsekwentnie realizuje strategię rozwoju w Polsce. Deweloper wchodzący w skład niemieckiej grupy Tengelmann, inwestuje głównie w nowoczesne parki handlowe, które buduje i gromadzi w swoim portfelu. W sieci Vendo Parków Trei znajduje się już 19 obiektów typu convenience, w tym 10 zlokalizowanych jest w Polsce. Tylko w tym roku inwestor powiększy polskie portfolio do 16 parków handlowych.

Pułtusk z zabytkowym akcentem i nowymi markami

Przy ul. Nowy Rynek wybudowany zostanie park handlowy o powierzchni najmu ponad 4,1 tys. mkw. Deweloper zdecydował się na pozostawienie zabytkowych elementów budynku, dlatego inwestycja jest realizowana pod nadzorem konserwatora.

– Postanowiliśmy zachować kafle z elewacji dawnego dworca, które zostaną poddane renowacji i wkomponowane w budynek Vendo Parku. Nasze inwestycje realizujemy z poszanowaniem otoczenia i historii danego miejsca. Vendo Park w Pułtusku nie jest pierwszym projektem objętym nadzorem konserwatora zabytków – w sierpniu ubiegłego roku oddaliśmy do użytku park handlowy w Chodzieży, w którym odrestaurowaliśmy mury średniowiecznego zamku Grudzińskich, gdzie mieściła się fabryka porcelitu – komentuje Jacek Wesołowski, prezes Trei Real Estate Poland.

Otwarcie obiektu planowane jest na sierpień.

Źródło informacji

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515