fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

W GDDKiA wybrano I wariant obwodnicy

napisane środa, 27 marzec 2019 14:04

Projektanci zaproponowali, a pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowali: wokół miasta zostanie zbudowana obwodnica w I wariancie, czyli tym przebiegającym PRZEZ ogródki działkowe

Ten wariant zostanie zarekomendowany do realizacji. Projektanci nie zgodzili się też na nowy dojazd do wsi Olszak. Teraz nastąpią prace przy "zgodach środowiskowych" i być może jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg.

Obwodnica Pułtuska ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 61. Obecnie, średni dobowy ruch na tej trasie w mieście wynosi ok. 18 tys. pojazdów na dobę. Nowa droga uwolni od ruchu tranzytowego zarówno miasto, jak i okoliczne miejscowości, w tym Kacice, Kleszewo i Przemiarowo.
Nowa trasa ma się zaczynać w miejscowości Łubienica położonej na południe od Pułtuska, ominąć miasto od zachodu i ponownie włączyć się do istniejącej DK-61 w miejscowości Lipa na północy miasta. Planowana długość obwodnicy to ok. 15 km.
W ramach zadania ma powstać także nowy odcinek drogi krajowej nr 57 Szczytno – Pułtusk. Jej przebieg ma być zmieniony tak, by nie przechodziła przez tereny zabudowane wsi Przemiarowo i Kleszewo. To obejście dwóch miejscowości połączy się z obwodnicą Pułtuska w ciągu DK-61 ma węźle w miejscowości Lipa.
Realizacja drogi w trybie zaprojektuj i wybuduj planowana jest na lata 2021-2025.

Zobacz szczegóły planu

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515