fbpx
wtorek, 02 czerwiec 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Kostka z Rynku na ulice: Soplicy i Ogrodową

napisane czwartek, 04 kwiecień 2019 12:44

Komisja złożona z przedstawicieli radnych, Burmistrza i pracowników Wydziału i Rolnictwa i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych przeprowadziła wizję dróg gminnych.

W pierwszej kolejności zostanie wykonany odcinek drogi ok 60 m na ul. Soplicy od Adama Mickiewicza, objęty dokumentacją projektową. Z uwagi na odzyskanie kostki brukowej z ul. Rynek, której stan pozwala na ponowne użycie, koszt wykonania będzie mniejszy od kosztorysowego. Możliwe będzie ułożenie kostki odzyskowej również na ul. Ogrodowej. Komisja zaleciła wykonanie dokumentacji projektowej ul. Wiśniowej i Czereśniowej z jednostronnym chodnikiem, jak również wykonanie projektu w zakresie infrastruktury, tj. kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Jednak ulica ta wymaga analizy własności gruntów i zastosowania procedury ZRiD dla pozyskania gruntów w celu uzyskania normatywnej szerokości pasa drogowego.

Odnośnie dróg na terenach wiejskich zwrócono uwagę na konieczność usunięcia zakrzaczeń i zadrzewień, zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego. Taka sytuacja w szczególności ma miejsce na odcinku drogi Moszyn – Gromin, gdzie rosną stare topole. Dalszy odcinek drogi Moszyn – Białowieża wymaga bieżącej naprawy. Dokonano przeglądu stanu dróg w Gnojnie, gdzie należy zaprojektować 300 metrowy odcinek drogi Chmielewo – Przemiarowo – Głodowo, następnie w Grabówcu oraz na osiedlu Wyszkowskim i na Popławach.

Komisja zlustrowała ulice, które realizowane będą w ramach projektu RIT-u: Graniczna, Bartodziejska i Gajkowicza. Zwrócono uwagę na konieczność realizacji dróg w „starej” części Popław, tj. ul. Łąkowej, Łabędziej, Wędkarskiej, Popławskiej.

Katarzyna Domańska, Referat Inwestycji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych

Urząd Miejski

tel.: 23 692 00 01
email: um@pultusk.pl