fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Jubileusz Złotych Godów

napisane wtorek, 09 kwiecień 2019 09:54

5 kwietnia, w Sali Rady Urzędu Miejskiego w Pułtusku odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu Złotych Godów

Medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostały uhonorowane pary, które przeżyły wspólnie pół wieku w małżeństwie: Janina i Zenon Smoleńscy oraz Alina i Czesław Wieczorkowie.

Osoby, które przeżyły wspólnie 50 lat w małżeństwie, są nagradzane w naszym kraju specjalnym medalem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” dokonał Wojciech Gregorczyk Burmistrz Miasta Pułtusk.

„Minęło 50 lat od chwili podjęcia przez Państwa decyzji o wstąpieniu w związek małżeński. Wzajemna miłość, szacunek, wierność dokonanemu wyborowi i poszanowanie dla wspólnie złożonej obietnicy – pozwoliły Państwu pokonać wszystkie przeciwności jakie niesie ze sobą los i po latach cieszyć się wspólnym życiem i wspólnymi dokonaniami” – mówił podczas uroczystości Burmistrz Wojciech Gregorczyk. Wręczył również listy gratulacyjne z najlepszymi życzeniami, by miłość Jubilatów trwała przez wiele kolejnych szczęśliwych i pogodnych lat.

Jubileusz Złotych Godów cieszy się wielkim uznaniem, poważaniem i szacunkiem społecznym. Tak wiele wspólnie przeżytych lat to wspaniały przykład do naśladowania dla kolejnych pokoleń. To również świadectwo, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.

„Rocznice ślubu bywają obchodzone przez szczęśliwe pary na równi z imieninami czy urodzinami: radośnie. To jest w istocie święto miłości zaufania wyrozumiałości i wzajemnego oddania. Dziś Wasza małżeńska codzienność, poświęcenie, trud pracy i wyrzeczeń jaki włożyliście dla dobra założonej przed latami rodziny nabiera wymiaru państwowego” - mówiła do zgromadzonych jubilatów Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pułtusku Danuta Skrzypińska.

Jak na jubileusz przystało, nie zabrakło kwiatów i słodkiego tortu. Uroczystość zakończyła się wspólnym, zdjęciem jubilatów w towarzystwie najbliższych.


Informacja prasowa
Urząd Miejski w Pułtusk
Bernadeta Hamowska

Urząd Miejski

tel.: 23 692 00 01
email: um@pultusk.pl