fbpx
piątek, 03 kwiecień 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Polmlek wziął Lacpol

napisane środa, 08 maj 2019 10:49

Trwająca od dłuższego czasu – i niemal zakończona powodzeniem w ubiegłym roku próba przejęcia kontroli nad Lacpolem – ostatecznie się udała.

Grupa Polmlek kupiła firmę Rolmlecz, a przez to uzyskała kontrolę nad Grupą Lacpol. Tym samym udało się to, co nie udało się dwóm największym polskim spółdzielniom mleczarskim. LACPOL stanowi grupę kapitałową, której głównym profilem działalności jest produkcja oraz sprzedaż wyrobów mleczarskich na rynki całego świata.

W ramach Grupy, którą tworzą zakłady obejmujące swoim zasięgiem całą Polskę, działa:

  • 9 zakładów produkcyjnych i usługowych,
  • chłodnia składowa,
  • dwie hurtownie artykułów mleczarskich,
  • hotel w Krynicy Zdroju.

LACPOL to również wydawca periodyku poświęconego zagadnieniom branży mleczarskiej, ukazującego się od ponad stu lat „Przeglądu Mleczarskiego”.

Grupa Lacpol była trudnym podmiotem do przejęcia z uwagi na skomplikowaną i rozdrobnioną grupę udziałowców. Największe firmy mleczarskie próbowały od lat dokonać przejęcia faktycznej kontroli nad Lacpolem, którego największym walorem są kontrakty zagraniczne w obszarze commodity oraz instalacje produkcyjne, ale tylko w wybranych lokalizacjach.

Obecnie Grupa Polmlek, stworzona przez pułtuszczan: Andrzeja Grabowskiego i Jerzego Boruckiego liczy 19 zakładów. Firmą kieruje prezes Przemysław Mikołajczyk.

Wraz z przejęciem Lacpolu, do portfolio Grupy dołączą zakłady m.in: Piotrków Trybunalski, Murowana Goślina, Toruń, Płońsk, Krynica - Zdrój, Tarnów czy Gdynia. Polmlek to obecnie największa firma prywatna ze 100% kapitałem polskim z branży mleczarskiej w Polsce. W 2015 r. portfolio Grupy poszerzyło się dodatkowo o soki, nektary i napoje znanych polskich marek Fortuna, Garden, Pysio i Sonda.

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515