fbpx
piątek, 05 czerwiec 2020

Wydarzenia w regionie i atrakcje turystyczne Pułtusk

W regionie

Rondo jednak do przebudowy

napisane piątek, 10 maj 2019 14:15
Fot. Google Maps Fot. Google Maps

Jeszcze w tym miesiącu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetarg na (prze)budowę ronda Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Pod koniec ubiegłego roku minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 16 programów inwestycji dla krajowych zadań drogowych, których łączny koszt to ponad 70 mln zł. W jego ramach wpisano inwestycję pn. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie mazowieckim na DK 61 w miejscowości Pułtusk.
Celem inwestycji jest przebudowa istniejącego ronda na rondo turbinowe (rodzaj ronda zaprojektowanego w taki sposób, że potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego nie przecinają się) oraz budowa chodnika. Realizacja zadania wpłynie na poprawę płynności ruchu w ciągu drogi krajowej nr 61 i drogi wojewódzkiej nr 618.
W pierwotnym zamiarze okres realizacji robót wyznaczono na 2018 r. Obecnie jednak rzecznik prasowa GDDKiA informuje, że "w maju br. zostanie ogłoszony przetarg na budowę ronda wraz z uzyskaniem decyzji ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej). Ostateczny termin rozpoczęcia i zakończenia robót jest uzależniony od czasu procedowania i uzyskania ostatecznej decyzji ZRID oraz czasu trwania procedury przetargowej."

Redakcja WPU24

Jarosław Kopeć
tel. 512 947 515