fbpx
poniedziałek, 30 marzec 2020

Kolejne dwa zwycięstwa winniczanek

napisane poniedziałek, 07 październik 2019 20:31

6 października "starszy" zespół Lidera Winnica zagrał w Warszawie-Wilanowie drugi turniej pierwszej rundy mazowieckiej ligi młodziczek rocznik 2005.

Czekały nas dwa bardzo ciężkie mecze. Pierwszy z gospodyniami z Wilanowa, zespołem, który w maju tego roku wygrał turniej w Winnicy a drugi z zespołem Kontry Warszawa. Niestety z przyczyn losowych mogliśmy grać w polu jedynie sześcioma zawodniczkami, więc musiała wspomóc je jedna z naszych bramkarek i wywiązała się z zadania bardzo dobrze.
       Pierwsze spotkanie z gospodyniami było bardzo zacięte, gra bramka za bramkę i bardzo dużo w naszych poczynaniach nerwowości. Przez większość spotkania prowadziły przeciwniczki, wykorzystując nasze "prezenty". Do przerwy przegrywamy 8:11. Jeszcze osiem minut przed końcem spotkania utrzymywała się przewaga gospodyń (13:16). Jednak nasze dziewczęta pokazały charakter w końcówce meczu nadrobiły trzy bramki i wyszły na prowadzenie. w ostatnich sekundach dorzuciły bramkę i ostatecznie wygrały 20:18. Brawo, pokonać Wilanowię na ich terenie to duże osiągnięcie.  
     Drugie spotkanie to zdecydowana nasza przewaga. Do przerwy wygrywamy 13:5 a po czterdziestu minutach 33:16. Świadczy to o naszej "sile", ponieważ Kontra to bardzo ciekawy i silny zespół. Dziewczęta gratulacje. Jesteśmy po pierwszej rundzie etapu grupowego i na cztery mecze nasze dziewczęta wygrały wszystkie!!!         

Podziękowania dla Pani Staniszewskiej - Szeligi za pomoc w transporcie dzieci, Dyrekcji ZPO  PSP w Winnicy  za życzliwość w udostępnianiu hali sportowej na nasze treningi oraz Dyrekcji Zakładu Mleczarskiego "President" w Winnicy za wsparcie finansowe.

13 października od godziny 13:00 zapraszamy do Winnicy na turniej mazowieckiej ligi młodziczek rocznik 2005, gdzie nasze dziewczęta zagrają rewanżowe spotkania z koleżankami z Mławy i Kontry Warszawa.
Skład zespołu: Ewelina Lisiecka, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Oliwia Pniewska, Maja Gizińska, Klaudia Światkowska, Sylwia Kowalska. Opiekunowie Tomasz Szeliga i Marzena Staniszewska - Szeliga

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga