fbpx
wtorek, 07 kwiecień 2020

Czwarte w Siemiatyczach

napisane poniedziałek, 21 październik 2019 09:54

W dniach 18-20 października "maluchy" Lidera Winnica wystartowały w swoim pierwszym turnieju trzydniowym

Pojechaliśmy do Siemiatycz, aby sparować z ośmioma innymi zespołami z pięciu województw. Zespoły w pierwszej rundzie zostały podzielone na trzy grupy po trzy ekipy. My trafiliśmy na koleżanki z Białegostoku i Kraśnika. Już od początku pierwszego spotkania widać było jakie emocje wywołuje tak wielki turniej u naszych dziewcząt. Pełny paraliż jakby nigdy nie grały w piłkę ręczną. Do przerwy przegrywamy 3:10. W przerwie uspakajamy emocje i w drugiej odsłonie gonimy koleżanki z Białegostoku. Zabrakło naprawdę niewiele. Ostatecznie przegrywamy 11:12 przy niewykorzystanych trzech rzutach karnych. Bardzo dobry mecz. Drugie spotkanie to mecz z koleżankami z Kraśnika. Walczyliśmy ale przeciwniczki biły nas na głowę przewagą fizyczną. Cieszymy się ze pomimo przegranej 6:13 grały wszystkie dziewczęta i walczyły.

W drugiej rundzie trafiliśmy na koleżanki z Małkini i na gospodynie z Siemiatycz. Jednak zanim rozpoczęliśmy kolejne gry pojechaliśmy w sobotnie piękne przedpołudnie na świętą górę Grabarkę aby dziewczęta poznały historię okolic Siemiatycz. W drodze powrotnej maluchy ku uciesze Pana kierowcy zebrały w pięknych okolicznych lasach worek grzybów. Tak więc rozbudzone przystąpiły do dalszej gry. Zdecydowanymi faworytkami naszej pierwszej potyczki były koleżanki z Małkini ale dopóki oba zespoły grały najbardziej odpowiednią obrona dla tej kategorii wiekowej czyli każdy swego to nasze maluchy wygrywały. Niestety przeciwniczki szybko zmieniły ustawienie na strefową i nasze maluchy, których specjalnie nie uczymy jeszcze takiej gry, ponieważ uważamy że będzie miało to negatywne konsekwencje w przyszłym ich rozwoju sportowym po prostu nie dały rady. Przegraliśmy to spotkanie ale pokazało ono, że idziemy w dobrym kierunku.  Pokazał to również kolejny mecz z gospodyniami, który wygraliśmy i w niedzielnych spotkaniach mogliśmy walczyć o miejsca 4-6. Na koniec dnia wybraliśmy się na zasłużony odpoczynek przy pizzy.
W niedzielę czkały nas dwa bardzo ciekawe i ciężkie spotkania. Najpierw rozegraliśmy rewanż z koleżankami z Białegostoku. mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Niestety straciliśmy bramkę w ostatniej sekundzie i przegraliśmy mecz 8:9. Mecz był super a gdyby nie aż cztery niewykorzystane karne to mogło być zupełnie inaczej. Karne w tej kategorii wiekowej to po prostu loteria. Ponieważ zespół z Białegostoku przegrał 7:8 z Łukowem to nam do zajęcia czwartego miejsca potrzebna była wygrana dwoma bramkami z koleżankami z województwa lubelskiego. Po bardzo ciekawym spotkaniu udało się to naszym dziewczętom (8:6) i czwarte miejsce stało się faktem. Gratulujemy. Nagrodę indywidualną otrzymała Jessica Strauch a wszystkie maluchy zasłużyły na ogromne brawa.

Kolejność końcowa:
1. Warszawa-Agrykola
2. Małkinia
3. Kraśnik
4. Winnica
5. Białystok
6. Łuków
7. Siemiatycze
8. Bartoszyce
9. Końskie
Gratulujemy wszystkim dziewczętom i ich trenerom z innych ekip postawy na boisku a w szczególności gratulujemy medali pierwszej trójce turnieju.
 Dziewczęta ogromne gratulacje.


       Podziękowania za wyjazd dla Pana Wójta Roberta Wróblewskiego za dofinansowanie wyjazdu, dzięki czemu mogliśmy pojechać busem a nie prywatnymi samochodami i zabrać więcej dziewcząt.


Na sukces piłki ręcznej w Winnicy oprócz dziewcząt pracuje wiele osób, do których należą przede wszystkim zaangażowani Rodzice, Rada Gminy Winnica na czele z Panem Wójtem Robertem Wróblewskim, Dyrekcja ZPO Winnica Pan Andrzej Zaręba i Anna Jacek Walesiak, oraz nasi Przyjaciele Sponsorzy: Zakład President w Winnicy z Panią Prezes Barbarą Rudnik, Zakłady Polmlek Pana Andrzeja Grabowskiego, Pan Stefan Winnicki sklep Topaz w Winnicy, Bank Spółdzielczy z Winnicy z Prezesem Panem Ireneuszem Góreckim, Zakład Daria Pani Ewy Dulińskiej, Firma "Walkrys" Państwa Walendziewskich, Firma "Drogi i Mosty" Pana Jana Kaczmarczyka, Firma Gerpol Pana Gierczaka, oraz "Isbud", Piekarnia "Białczak", Hurtownia "Limonka", "Glazbud", Starostwo Powiatowe w Pułtusku z Panem Starostą Janem Zalewskim, Zakład Mięsny "Lenarcik", "Budomur", "Agrochemik".

Najbliższe plany "starszych" to turniej w Białymstoku 25-27.10. a "maluchów" to liga 16 listopada w Radziejowicach i 23 listopada w Karczewie.

Skład zespołu:
Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Natalia Darkowska, Asia Śmietańska, Kinga Krawczyk, Małgosia Kopycińska , Emilia Głodowska, Martyna Berent, Wiktoria Rzeczkowska, Jessica Strauch, Martyna Kiela, Rakowska Nikola, Jasińska Nadia, Mączyńska Karolina, Brzozowska Zosia, Ostaszewska Marta.
Opiekun Tomasz Szeliga.

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga