fbpx
czwartek, 02 kwiecień 2020

IV na międzynarodowym

napisane poniedziałek, 28 październik 2019 07:15

 Od 25 do 22 października młodziczki Lidera Winnica wzięły udział w I Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej

W Białymstoku wystartowało siedem zespołów a grały systemem "każdy z każdym".


Nasz pierwszy mecz to potyczka z mistrzem Litwy, zespołem z Kowna. Od pierwszej minuty spotkanie było bardzo zacięte i ciekawe. Po pierwszej odsłonie niespodziewanie wygrywaliśmy 9:6. W drugiej nie mogliśmy "wstrzelić" się w bramkę przeciwnika. Nie wykorzystujemy dziesięciu "setek" i dwóch karnych a przeciwnik wprost przeciwnie, wykorzystuje wszystko, co ma. Ostatecznie przegrywamy 13:17, ale był to jeden z najlepszych meczy w naszym wykonaniu od czasu gdy bawimy się w piłkę ręczną. Zaszwankowała skuteczność ale sytuacje wypracowaliśmy. Wystarczy dodać, że Litwinki wygrały wszystkie swoje spotkania a drugi zespół turnieju, gospodynie z Białegostoku pokonały aż 27:12.
Drugie piątkowe spotkanie to zwycięstwo 18:12 z koleżankami z Kontry Warszawa, ale widać było ile sił kosztował nasze dziewczęta mecz z Litwinkami.
W sobotę dwa pierwsze mecze przegrywamy, (z Białymstokiem 14:18 i Ulanem -majoratem 14:19) i widać po grze, że nadal mamy "w głowach" pierwsze spotkanie z Litwinkami. Pomimo, że gramy tylko na ok 30% swoich umiejętności, to walczymy jak równy z równym z tak utytułowanymi przeciwniczkami. Ostatni sobotni mecz to zwycięstwo nad drugim zespołem z Białegostoku 17:10.
W sobotni wieczór, po ciężkich wybraliśmy się zwiedzić stare miasto w Białymstoku oraz zjeść zasłużoną pizze.
W niedzielę czekał nas ostatni mecz w turnieju z zespołem z Lublina. Na początku nie mogliśmy jakoś "wejść" w spotkanie. Błąd za błędem i wynik do przerwy to 4:8 dla przeciwniczek. Do tego mecz był bardzo zacięty i walka toczyła się o każda piłkę. "Podkręcamy" obronę i w drugiej odsłonie pozwalamy przeciwniczkom rzucić tylko jedną bramkę przy sześciu naszych i wygrywamy 10:9. Dziewczyny pokazały uparte charaktery!!!  
Kolejność końcowa turnieju:
1. Kowno - Litwa
2. Białystok
3. Ulan - Majorat
4. Winnica
5. Lublin
6. Warszawa
7. Białystok SP50
      Wszystkie dziewczęta zasłużyły na wielkie brawa. Oliwia Pniewska została królową strzelczyń turnieju z wynikiem 39 trafień, do najlepszej "siódemki" wybrana została Maja Gizińska a Karolina Królak otrzymała wyróżnienie z zespołu.   
 Jak widać mając wsparcie wielu osób nawet w tak małej miejscowości można stworzyć sport dzieci i młodzieży i to drużynowy na tak wysokim poziomie.

Dziękujemy za zaangażowanie Rodzicom, Radzie Gminy Winnica na czele z Panem Wójtem Robertem Wróblewskim, Dyrekcji ZPO Winnica z Panem Andrzejem Zarębą i Anną Jacek Walesiak, oraz naszym Przyjaciołom- Sponsorom: Zakład President w Winnicy z Panią Prezes Barbarą Rudnik, Zakłady Polmlek Pana Andrzeja Grabowskiego, Pan Stefan Winnicki sklep Topaz w Winnicy, Bank Spółdzielczy z Winnicy z Prezesem Panem Ireneuszem Góreckim, Zakład Daria Pani Ewy Dulińskiej, Firma "Walkrys" Państwa Walendziewskich, Firma "Drogi i Mosty" Pana Jana Kaczmarczyka, Firma Gerpol Pana Gierczaka, oraz "Isbud", Piekarnia "Białczak", Hurtownia "Limonka", "Glazbud", Starostwo Powiatowe w Pułtusku z Panem Starostą Janem Zalewskim, Zakład Mięsny "Lenarcik", "Budomur", "Agrochemik".

Skład zespołu:
Ewelina Lisiecka, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Oliwia Pniewska, Sylwia Kowalska, Maja Gizińska, Oliwia Dłutowska, Klaudia Światkowska, Natalia Czyżewska. Opiekunowie Tomasz Szeliga i Marzena Staniszewska - Szeliga

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga