fbpx
wtorek, 07 kwiecień 2020

Winniczanki pokonały radomianki

napisane poniedziałek, 25 listopad 2019 19:17

24 listopada młodziczki rocznik 2005-6 z Lidera Winnica rozpoczęły grę w rundzie finałowej mazowieckiej ligi, gdzie rywalizuje osiem najlepszych zespołów

Z naszej grupy oprócz nas awansowała Wilanowia Warszawa.
     Nasz pierwszy mecz to daleki wyjazd do zwycięzcy grupy D zespołu Akademii Piłki Ręcznej w Radomiu, z którego aż cztery zawodniczki występują w kadrze Mazowsza, a jego budżet jest ponad dwadzieścia, tak dwadzieścia razy większy od naszego. Po zeszłotygodniowych meczach w Warszawie, gdzie delikatnie pisząc nie pokazaliśmy tego co potrafimy, chcieliśmy wrócić na nasze dobre "tory" w grze. Spodziewaliśmy się twardej, fajnej gry i taka była. Od początku gra toczyła sie bramka za bramkę. w czwartej minucie był remis 2:2, w dwunastej 5:5 .  Pod koniec pierwszej połowy udało nam się odskoczyć na dwa trafienia i do przerwy wygrywamy 10:8. Po dziesięciu minutach drugiej odsłony na tablicy znowu widniał remis, tym razem po 12. Po kolejnych pięciu nadal remis 14:14. Jednak ostatnie dziesięć minut to świetne wytrzymanie nerwów przez nasze dziewczęta które odskoczyły na trzy bramki 17:14 w czterdziestej piątej minucie i zmienniczki "dowiozły" wygraną do końca. Ostatecznie pokonujemy koleżanki z Radomia 19:16. Brawo. Zrobiliśmy w meczu "milion" błędów ale je robiliśmy a nie staliśmy w miejscu a dodatkowo zrobiliśmy tyle samo albo więcej pozytywnych zagrań. To cieszy i pokazuje, że zeszłotygodniowa gra w Warszawie to był wypadek przy pracy, nad którym nie należy płakać jak nie należy tego robić "nad rozlanym mlekiem". Świetnie zagrała każda z dziewcząt począwszy od bramkarek a skończywszy na zmienniczkach. Należy dodać, że cztery bramki straciliśmy po błędach pary sędziowskiej za co po meczu nas Panowie przeprosili.
  

      Cieszy wygrana ale przede wszystkim postawa, zostawione serce na boisku i litry potu. Jak widać budżety sportowe "nie grają", ale bez ich odpowiedniej wysokości nie da się rozwijać i my liczymy na pieniążki z gminy na 2020 rok, które umożliwią rozwój tym młodym zawodniczkom i ich jeszcze młodszym koleżankom z rocznika 2008-12.
Podziękowania dla Państwa Mierzejewskich za udostępnienie samochodu do transportu naszych zawodniczek oraz wszystkim, którzy nam pomagają, bo bez nich nasza działalność byłaby po prostu niemożliwa.
1 grudnia w niedzielę "starszaki" zapraszają na swój pierwszy mecz "u siebie" z zespołem MKS "Ochota" Warszawa. Początek godzina 12:30 hala ZPO PSP Winnica.

Skład zespołu:
Ewelina Lisiecka, Sylwia Kowalska, Natalia Czyżewska, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska (2 bramki), Karolina Królak (7), Oliwia Pniewska (6), Maja Gizińska, Oliwia Dłutowska, Klaudia Światkowska (4). Opiekunowie Tomasz Szeliga i Marzena Staniszewska - Szeliga

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga