fbpx
środa, 08 kwiecień 2020

Wicemistrzynie rejonu ciechanowskiego

napisane czwartek, 05 grudzień 2019 07:43

4 grudnia uczennice PSP Winnica jako mistrzynie powiatu Pułtuskiego wystartowały w Baboszewie w mistrzostwach rejonu Ciechanowskiego

Już sama obecność jest dla nas wyróżnieniem, ponieważ na co dzień bawimy się w piłkę ręczną a piłkę nożną traktujemy jako przerywnik w treningach. Na mistrzostwach rejonu grają już szkoły trenujące piłkę nożną w klubach sportowych. W Baboszewie wystąpiło pięć szkół, oprócz Winnicy, dziewczęta z Opinogóry, Kołozębu, Wiśniewa i gospodynie, czyli zwyciężczynie powiatów Ciechanowskiego, Mławskiego i Płońskiego. Grano systemem "każdy z każdym".
Poziom zawodów był bardzo wysoki a nasze dziewczęta okazały się rewelacją turnieju. W pierwszym spotkaniu, po bardzo zaciętej grze i ciekawym dla kibiców meczu zremisowały 1:1  z koleżankami z Baboszewa, które grają w mazowieckiej lidze i były wielkimi faworytkami turnieju. 

Drugie i trzecie spotkanie to wygrane 1:0 po ciężkich bojach z zespołami z Opinogóry i Wiśniewa. Przed naszym ostatnim spotkaniem, które było jednocześnie ostatnim meczem turnieju wiadomo było, że o pierwszym miejscu zadecydować mogą  bramki. Zespół z Baboszewa miał 10 punktów i bramki 6:1, a my aby wyprzedzić gospodynie musieliśmy po pierwsze wygrać z dziewczętami z Kołozębu, a po drugie w stosunku 4:0 (3:0 dawał dodatkowe rzuty karne z Baboszewem). Od początku mieliśmy dużą przewagę, szybko zdobyliśmy pierwszą bramkę ale później pomimo wielu sytuacji do zdobycia bramki nie potrafiliśmy ich wykorzystać.  W drugiej połowie strzeliliśmy druga bramkę ale trzeciej dającej serię rzutów karnych już nam się nie udało strzelić. Tak więc zakończyliśmy rywalizację z 10 punktami tak jak gospodynie ale z jedną bramką strzeloną mniej niż one, 5:1 przy 6:1 ich. To i tak ogromny sukces naszych dziewcząt i świetna ich postawa. Brawo dziewczęta. Dziękujemy Dyrektorowi ZPO Panu Andrzejowi Zarębie za zapewnienie transportu.
 Wyniki:
Opinogóra  – Kołoząb 0:0
Baboszewo - Winnica 1:1
Wiśniewo - Opinogóra 0:0
Kołoząb - Baboszewo 0:3
Winnica - Wiśniewo 1:0
Opinogóra - Baboszewo 0:1
Wiśniewo - Kołoząb 4:0
Opinogóra - Winnica 0:1
Baboszewo - Wiśniewo 1:0
Kołoząb - Winnica 0:2    

Skład PSP Winnica: Ewelina Lisiecka, Sylwia Kowalska, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Oliwia Pniewska, Maja Gizińska, Oliwia Dłutowska, Klaudia Światkowska. Opiekun Tomasz Szeliga

Lider Winnica

Opiekun: Tomasz Szeliga